Trwa ładowanie...
20-10-2014 07:43

Ojciec rosyjskiego agenta szkoli polskich bramkarzy

Jak ustalił "Super Express", zatrzymany prawnik Stanisław Sz. jest synem byłego piłkarza polskich klubów. Po zakończeniu kariery prowadził szkółkę bramkarską, w której szkolił m.in. Radka Majdana.

Ojciec rosyjskiego agenta szkoli polskich bramkarzyŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d3126vs
d3126vs

"SE" podaje, że urodzony na terenie byłego Związku Radzieckiego ojciec Stanisława Sz. przyjechał do Polski w 1991 r. i grał najpierw w Hutniku Kraków, a następnie - Pogoni Szczecin. Później zajmował się szkoleniem bramkarzy w kilku klubach. Jak twierdzi "SE" szkolił się u niego m.in. Radek Majdan.

Podejrzani o szpiegostwo

Podejrzani o szpiegostwo prawnik Stanisław Sz. z podwójnym obywatelstwem oraz pułkownik Wojska Polskiego zostali aresztowani w piątek na trzy miesiące.

O areszt dla Stanisława Sz. wniosła Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, która postawiła mu zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu, za co grozi od roku do 10 lat więzienia. Jak dowiedziała się PAP w resorcie gospodarki, Stanisław Sz. złożył prośbę o odbycie wolontariatu w Ministerstwie Gospodarki, ale odpowiedź była negatywna. Według mediów prawnik został zatrzymany przez polskie służby w dniu, gdy miał zacząć staż w MG.

Od prokuratora znającego sprawę PAP dowiedziała się, że zatrzymany prawnik "bardzo interesował się zagadnieniami z dziedziny energetyki" i kontaktował się w tych sprawach z wieloma osobami.

Źródło: "Super Express", PAP

d3126vs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3126vs
Więcej tematów