Trwa ładowanie...
d2hbrg8

Ojciec chłopca, który wisiał na balkonie, został skazany na 3 miesiące. Dziecko uratowano

3 miesiące w zawieszeniu i obowiązkowy kurs rodzicielski - to kara, jaką wyznaczył francuski sąd ojcu 4-latka. Mężczyzna nie upilnował dziecka, które zawisło na balkonie. Uratował je imigrant.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna wspiął się na 4. piętro i uratował chłopca
Mężczyzna wspiął się na 4. piętro i uratował chłopca (East News)
d2hbrg8

Historia 4-latka, który zawisł na balkonie i został uratowany przez imigranta Mamoudou Gassamę, poruszyła Francję. Chłopczyk pod nieobecność swojego ojca wyszedł na balkon i zawisł na nim.

Przed budynkiem zgromadziła się grupa osób. Nikt nie wiedział, jak pomóc dziecku, które wisiało na 4. piętrze. Jednym z przechodniów, który przystanął, był Gassama. Imigrant wspiął się na ścianę i uratował chłopca. Jak się potem okazało, ojciec dziecka wyszedł na zakupy i wrócił później niż zamierzał, bo uruchomił grę i zbierał pokemony.

d2hbrg8

Imigrant zachwycił swoim czynem nawet prezydenta Francji. Emmanuel Macron zaprosił go na spotkanie, podczas którego osobiście pogratulował odwagi. Przekazał mu również dokumenty przyznające prawo pobytu w kraju i możliwość ubiegania się o pracę.

Gassama złożył podanie o pracę w straży pożarnej. - Zrobię wszystko, żeby się tu dostać - zapewnił. Ojciec, który nie upilnował dziecka, został skazany na 3 miesiące więzienia w zawieszeniu. Musi również przejść kurs rodzicielski, w trakcie którego nauczy się, jak być lepszym ojcem.

Zobacz także: Mariusz Szczygieł dla WP: 10 reportaży na 100-lecie niepodległości

Źródło: BBC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hbrg8

Podziel się opinią

Share
d2hbrg8
d2hbrg8
Więcej tematów