Trwa ładowanie...

Ogromny pożar w Wielkopolsce. Spłonęły hektary zboża

Nieopodal miejscowości Przecław w powiecie szamotulskim (województwo wielkopolskie) spłonęły hektary zboża. Z szybko rozprzestrzeniającym się ogniem walczyło aż 26 zastępów strażackich. To kolejny już pożar upraw rolnych w Wielkopolsce w ostatnich dniach.

Share
Ogromny pożar w Wielkopolsce. Płoną hektary zboża
Ogromny pożar w Wielkopolsce. Płoną hektary zboża Źródło: East News
d46ridp

Pożar na polu w okolicach miejscowości Przecław pod Szamotułami wybuchł w sobotnie popołudnie. Dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej poinformował, że do gaszenia potężnego obszaru zajętego przez płomienie skierowanych zostało 26 zastępów strażackich. Nie ma żadnych informacji o poszkodowanych. Nie wiadomo również, co było przyczyną pożaru.

Wielkopolska. To kolejny pożar zboża

Sobotni pożar to kolejne tego typu zdarzenie w ostatnich dniach. W piątek nieopodal miejscowości Kórnik ogniem zajęło się kilkanaście hektarów pól i dziesięć hektarów lasu. Z pożarem walczyło tam 20 zastępów straży pożarnej.

Z kolei w czwartek w powiecie złotowskim doszło do pożaru 70 hektarów ścierniska, zboża i lasu. Do gaszenia pożaru zaangażowani zostali strażacy z powiatów: złotowskiego, pilskiego i wałeckiego. Dodatkowo do akcji skierowano również samolot gaśniczy. W sumie z płomieniami walczyły 32 zastępy strażackie.

d46ridp

Pożarom dużych obszarów rolnych sprzyjają wysokie temperatury, które przez dłuższy czas utrzymywały się w Polsce. Suche zboże jest niezwykle łatwopalne, a wiatr sprawia, że płomienie rozprzestrzeniają się w bardzo dużym tempie. Przyczyną takich pożarów mogą być pozostawione na polach butelki skupiające światło słoneczne, jak soczewki. Ogień może również zaprószyć się od niedopałka papierosa. Niestety, częstą przyczyną jest również celowe wypalanie traw.

Pol’and’Rock Festival 2021. Nowożeńcy, policjantki i walka o równość płci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46ridp

Podziel się opinią

Share
d46ridp
d46ridp
Więcej tematów