Trwa ładowanie...
d1poyko
meksyk

Ogromne straty po przejściu huraganu Odile w Meksyku

Całe dzielnice zniszczone, drzewa wyrwane z korzeniami, połamane słupy telegraficzne i ponad cztery miliony osób bez prądu elektrycznego, to tylko niektóre ze skutków huraganu Odile, który w poniedziałek uderzył w południową część Półwyspu Kalifornijskiego. Meksyk zaczyna liczyć straty po przejściu kataklizmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogromne straty po przejściu huraganu Odile w Meksyku
(AFP, Fot: Ronaldo Schemidt)
d1poyko

To najsilniejszy od kilkudziesięciu lat huragan w tej części kraju. Co najmniej 11 tysięcy osób znalazło się w schroniskach, ewakuowano 30 tys. turystów, a tysiące osób jest poszkodowanych. W wielu częściach Półwyspu Kalifornijskiego brakuje wodny pitnej i zerwane są linie telekomunikacyjne. - Wszędzie widzieliśmy połamane drzewa, wszystkie okna w urzędzie gminy zostały wybite, jest wiele strat - opowiada jeden z mieszkańców Los Cabos, w które uderzył huragan.

Silne wiatry i ulewne deszcze doprowadziły do podtopień i poważnych zniszczeń domów, sklepów i hoteli. Władze obawiają się, że w najbliższych dniach może dojść do osuwisk ziemi i lawin błotnych.

Dotychczas nie odnotowano ofiar śmiertelnych i osób ciężko rannych. Według prognoz huragan będzie słabł i dziś zamieni się w burzę tropikalną.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d1poyko

Podziel się opinią

Share
d1poyko
d1poyko
Więcej tematów