Trwa ładowanie...

Ogromna wataha wilków w Dolinie Sanu. Zdjęcia

Kolejne "wilcze wieści" z Doliny Sanu. Tego samego dnia, kiedy znaleziono zagryzionego potężnego wilka, inny turysta sfotografował jego pobratymców. Pozwoliły mu się zbliżyć na tyle, by przy użyciu teleobiektywu zrobić kilka zdjęć.

Ogromna wataha wilków w Dolinie Sanu. ZdjęciaŹródło: lasy.gov.pl, fot: Adrian Czech
dh49eky
dh49eky

Turysta udostępnił fotografie krośnieńskim leśnikom. Ci twierdzą, że tak wielka wataha jest ewenementem. Podręcznikowa liczebność stada wilków to 6-8 drapieżników. Tymczasem tych sfotografowanych w okolicach Otrytu było ponad 20!

- Lubię wędrówki doliną Sanu, bo zawsze można coś ciekawego zobaczyć, ale tym razem to była przygoda życia - opowiada Adrian Czech z Sanoka, szczęśliwy autor zdjęć, cytowany przez portal Lasów Państwowych. Część wilków węszyła w rozwalonym balocie sianokiszonki, kilka z nich myszkowało po łące, więc nie było łatwo dokładnie je policzyć.

Okres godowy u wilków

Po analizie zdjęć okazało się, że wilków było dokładnie 23. Ciekawostką jest, że jeden z nich ogryzał zrzut poroża jelenia. Być może z tej licznej watahy pochodził basior zagryziony w sylwestra w okolicy Tworylnego.

dh49eky

Jak turyście udało się podejść tak blisk wilków? Leśnicy tłumaczą, że styczeń i luty to czas rui u wilków, które tracą nieco ze swej ostrożności. Przez to łatwiej zobaczyć je w terenie. W takim przypadku - jak i w czasie spotkania każdej dzikiej zwierzyny - należy je zostawić w spokoju i oddalić się.

Zobacz także: Wilczy potwór w Stanach. Zbadają jego DNA

Populację wilka szacuje się na około 2 tysiące osobników. Szacuje się, że na Podkarpaciu, głównie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, bytuje co trzeci z nich.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

dh49eky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh49eky
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj