Trwa ładowanie...
protesty

Ogromna fala protestów we Francji. "To strzał ostrzegawczy dla Macrona"

Manifestacje trwają w blisko 200 największych miastach Francji. Protesty mają bardzo gwałtowny przebieg - tłum w Paryżu i w Nantes starł się z policją. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Share
Ogromna fala protestów we Francji. "To strzał ostrzegawczy dla Macrona"
Źródło: East News, Fot: PHILIPPE LOPEZ
d2mhuc3

Strajkuje część sektora publicznego - stanęła ponad połowa pociągów, a jedna trzecia lotów została odwołana. Demonstranci twierdzą, że przeforsowane przez Macrona reformy ograniczyły prawa zarówno pracowników, jak i osób bezrobotnych. Zdaniem protestujących, prowadzą one także do zubożenia społeczeństwa, a rządy prezydenta są "autorytarne".

Na ulice wyszli m.in. nauczyciele, pocztowcy, urzędnicy, kolejarze, emeryci i licealiści - wszyscy chcą dymisji prezydenta. Na paryskiej demonstracji pojawiły się hasła "Macron - wybiła twoja godzina!" czy "zmiataj z Pałacu Elizejskiego!"

d2mhuc3

- Z naszej strony to "strzał ostrzegawczy". Albo władze posłuchają i nie będzie żadnych dalszych działań, albo nie spełnią naszych postulatów. A wtedy, gwarantuję wam, udowodnimy jak bardzo jesteśmy zdeterminowani - zapowiadał Laurent Berger, szef CFDT - jednego z największych we Francji związków zawodowych.

Źródło: rmf24.pl/ft.com

Zobacz także: "Kto nami rządzi?" Misiewicz żąda przeprosin”

d2mhuc3

Podziel się opinią

Share
d2mhuc3
d2mhuc3
Więcej tematów