Trwa ładowanie...
d1iqnnx
d1iqnnx

Ogrodzenie Stadionu Śląskiego kosztować będzie niespełna 16 mln zł

W środę Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ogłosił przetarg na wykonanie ogrodzenia Stadionu Śląskiego. Dokładnie określona została jego wysokość i wygląd. Podano także sumę, którą urząd przeznaczy na budowę, czyli 15,7 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1iqnnx

Zwycięzca przetargu będzie musiał rozebrać dotychczas istniejące ogrodzenie i wykonać nowe zgodnie z dokładnymi wytycznymi. Według wymogów policyjnych musi być to konstrukcja stalowa, odporna na działalność wandali i napór tłumu podczas imprez.

Ogrodzenie ma mieć wysokość 3,5 metrów, a do wysokości 2,5 metra musi być "nieprzezierne". Dlaczego? Aby udaremnić możliwość podawania sobie czegoś przez ogrodzenie oraz podglądania tego, co się dzieje na terenie Stadionu.

Łączna długość dziewięciu bram i furt stadionowych ma mieć 400 metrów. Oprócz tego wyremontowane mają zostać istniejące kioski biletowe i mury oporowe. Na terenie obiektu stanie też punkt informacyjny dla widzów oraz posterunek policji, która będzie czuwać podczas wydarzeń stadionowych. Zamontowane zostanie także oświetlenie i monitoring ogrodzenia.

Ogrodzenie o długości ok. 1,6 km ma zostać wykonane w ciągu niespełna roku od podpisania umowy z wykonawcą. Wartość inwestycji w dokumentacji przetargowej wynosi ok. 15,7 mln zł netto.

d1iqnnx

Podziel się opinią

Share

d1iqnnx

d1iqnnx
Więcej tematów