Trwa ładowanie...

Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę. Wicepremier Jadwiga Emilewicz przemawia... z ambony

Minister rozwoju, wicepremier Jadwiga Emilewicz, wraz z hierarchami kościelnymi przemawiała z ambony podczas mszy świętej na Jasnej Górze. To nie spodobało się internautom i politykom opozycji.

Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę. Wicepremier Jadwiga Emilewicz przemawia... z ambonyŹródło: PAP
d1hwvum
d1hwvum

W obchodzony już po raz piąty w Polsce Dzień Przedsiębiorcy, na Jasnej Górze odbywa się II Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców. Wśród zaproszonych gości są m.in. przedstawiciele rządu. Radę Ministrów reprezentuje m.in. wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jak informuje Radio Maryja, uczestnicy pielgrzymki modlą się o to, by "w sytuacji kryzysu gospodarczego prywatnym firmom udało się przetrwać, a tym samym zachować miejsca pracy dla pracowników".

Internauci i politycy opozycji zwrócili uwagę na niecodzienną rzecz: z ambony w kościele podczas transmitowanej w TVP1 mszy świętej przemawiała wspomniana Jadwiga Emilewicz. Zdjęcia z uroczystości błyskawicznie zaczęły rozchodzić się po mediach społecznościowych.

"Trudno powiedzieć, czy jest to dalej msza, czy konwencja wyborcza w asyście hierarchów kościelnych. Polski sojusz tronu i ołtarza idzie w coraz dziwniejsze formaty" - napisała na Twitterze rzeczniczka partii Razem Dorota Olko.

d1hwvum

Z kolei polityk Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński napisał: "Pani minister agituje z ambony na Jasnej Górze, a TVP transmituje wystąpienie kampanijne! Upadek wszystkich wartości!".

Jak zwrócił uwagę w mediach społecznościowych ksiądz Daniel Wachowiak: "Ambona w najmniejszej kaplicy czy w największej bazylice nie jest dla innych celów, niż głoszenie Słowa Bożego. Niestety od lat mamy do czynienia z nagannymi różnymi przemowami: czasem polityków, czasem też osób różnych profesji z okazji jakichś okoliczności, np. pogrzeby. Błąd".

Organizatorami pielgrzymki są: Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hwvum
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hwvum
Więcej tematów