Trwa ładowanie...
d4ivpo0

Oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych 2018. Frekwencja wyniosła 48,83 proc.

W II turze wyborów samorządowych wybierano 649 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Członkowie PKW na konferencji prasowej poinformowali, że spośród 9,5 mln osób uprawnionych do głosowania ważny głos oddało 4,6 mln wyborców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński poinformował o frekwencji w II turze wyborów samorządowych
Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński poinformował o frekwencji w II turze wyborów samorządowych (PAP, Fot: Rafał Guz)
d4ivpo0

Podczas konferencji prasowej członkowie Państwowej Komisji Wyborczej poinformowali, że karty do głosowania w II turze wyborów samorządowych wydano 4 mln 651 tys. 687 wyborcom spośród 9 mln 523 tys. 401 osób uprawnionych do głosowania.

To oznacza, że 48,83 proc. wyborców, którzy mogli zagłosować, wzięło udział w wyborach.

Oddano 4 mln 616 tys. 405 głosów ważnych, co stanowi 99,28 proc. ogólnej liczby głosów. Głosów nieważnych oddano 33 tys. 706, czyli 0,72 proc. ogólnej liczby oddanych głosów. Frekwencja w niedzielę wyniosła 48,83 proc.

d4ivpo0

- To, że mogliśmy przeprowadzić te wybory, że ci wyborcy, którzy chcieli, mogli zagłosować w wyborach wolnych, demokratycznych, przejrzystych, uczciwych (...) niewątpliwie jest w znacznej mierze zasługą zmarłego kilka dni temu pana ministra Kazimierza Czaplickiego- zauważył podczas konferencji przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński.

TU możesz przeczytać pełne obwieszczenie PKW po II turze wyborów.

Zastępca przewodniczącego PKW poinformował również, że podczas wyborów doszło do incydentu w jednej z komisji wyborczych. - Przewodnicząca komisji poinformowała, że 3 osoby z tej komisji są w stanie po użyciu alkoholu. Pojawili się policjanci, użyli probierza trzeźwości i te osoby zostały z pracy komisji usunięte - podkreślił Wiesław Kozielewicz.

W innej komisji mąż wyrwał swojej żonie z rąk kartę do głosowania i podarł ją na oczach wszystkich osób znajdujących się na sali. Policja wszczęła postępowanie w tej sprawie.

Źródło: PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ivpo0

Podziel się opinią

Share

d4ivpo0

d4ivpo0
Więcej tematów