Trwa ładowanie...

Oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych 2018. Frekwencja wyniosła 48,83 proc.

W II turze wyborów samorządowych wybierano 649 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Członkowie PKW na konferencji prasowej poinformowali, że spośród 9,5 mln osób uprawnionych do głosowania ważny głos oddało 4,6 mln wyborców.
Share
Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński poinformował o frekwencji w II turze wyborów samorządowych
Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński poinformował o frekwencji w II turze wyborów samorządowychŹródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d1ltulc

Podczas konferencji prasowej członkowie Państwowej Komisji Wyborczej poinformowali, że karty do głosowania w II turze wyborów samorządowych wydano 4 mln 651 tys. 687 wyborcom spośród 9 mln 523 tys. 401 osób uprawnionych do głosowania.

To oznacza, że 48,83 proc. wyborców, którzy mogli zagłosować, wzięło udział w wyborach.

Oddano 4 mln 616 tys. 405 głosów ważnych, co stanowi 99,28 proc. ogólnej liczby głosów. Głosów nieważnych oddano 33 tys. 706, czyli 0,72 proc. ogólnej liczby oddanych głosów. Frekwencja w niedzielę wyniosła 48,83 proc.

d1ltulc

- To, że mogliśmy przeprowadzić te wybory, że ci wyborcy, którzy chcieli, mogli zagłosować w wyborach wolnych, demokratycznych, przejrzystych, uczciwych (...) niewątpliwie jest w znacznej mierze zasługą zmarłego kilka dni temu pana ministra Kazimierza Czaplickiego- zauważył podczas konferencji przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński.

TU możesz przeczytać pełne obwieszczenie PKW po II turze wyborów.

Zastępca przewodniczącego PKW poinformował również, że podczas wyborów doszło do incydentu w jednej z komisji wyborczych. - Przewodnicząca komisji poinformowała, że 3 osoby z tej komisji są w stanie po użyciu alkoholu. Pojawili się policjanci, użyli probierza trzeźwości i te osoby zostały z pracy komisji usunięte - podkreślił Wiesław Kozielewicz.

W innej komisji mąż wyrwał swojej żonie z rąk kartę do głosowania i podarł ją na oczach wszystkich osób znajdujących się na sali. Policja wszczęła postępowanie w tej sprawie.

Źródło: PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ltulc

Podziel się opinią

Share
d1ltulc
d1ltulc
Więcej tematów