Trwa ładowanie...
d3qvuqk

Oficer milicji usłyszał zarzuty ws. śmierci Przemyka

Zarzut utrudniania śledztwa w sprawie śmierci Grzegorza Przemyka usłyszał Kazimierz O. były dyrektor Biura Dochodzeniowo-Śledczego w Komendzie Głównej MO - dowiedział się serwis tvp.info. To już dwudziesty funkcjonariusz komunistycznych organów ścigania, któremu przedstawiono zarzuty w tej sprawie.

Share
d3qvuqk

Kazimierz O. nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Prokuratorzy pionu śledczego warszawskiego IPN podejrzewają, że od lipca 1983 r. do maja 1984 r., kierując biurem dochodzeniowo-śledczym, wydawał milicjantom polecenia takiego prowadzenia sprawy śmierci Przemyka, by odpowiedzialność spadła na sanitariuszy pogotowia.

- Kazimierz O. wydawał polecenia służbowe oraz akceptował czynności procesowe realizowane przez funkcjonariuszy z podległego mu biura, wiedząc, że wobec pracowników pogotowia tworzone są fałszywe dowody. Oficer jest już dwudziestą osobą, której do chwili obecnej przedstawiono zarzuty w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy MSW w sprawie śmierci Grzegorza Przemyka - poinformował Andrzej Arseniuk, rzecznik IPN.

W 1997 r. Sąd Wojewódzki w Warszawie skazał już Kazimierza O. na półtora roku więzienia w zawieszeniu za próbę zniszczenia w 1989 r. akt sprawy Grzegorza Przemyka w 1989 r. Jednak oficer złożył apelację i został uniewinniony.

Grzegorz Przemyk został zamordowany 14 maja 1983 roku.

Rafał Pasztelański

d3qvuqk

Podziel się opinią

Share
d3qvuqk
d3qvuqk
Więcej tematów