Trwa ładowanie...

Odwołano zajęcia studentom historii UAM, bo... nie ma krzeseł w nowym budynku

Od tego roku akademickiego studenci Wydziału Historycznego korzystają z nowej siedziby na Morasku. Studenci trzech kierunków mają w tym tygodniu odwołane zajęcia, ponieważ w części sal zamontowano wadliwe krzesła.

Share
Odwołano zajęcia studentom historii UAM, bo... nie ma krzeseł w nowym budynku
Źródło: Urząd Miasta Poznania, Fot: Jan Gładysiak
d165rb6

Po 25 latach Wydział Historyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przeniesiono z dawnego budynku Komitetu Wojewódzkiego PZPR przy ul. Święty Marcin do zupełnie nowej siedziby na kampusie Morasko. Budowa nowoczesnej siedziby Collegium Historicum kosztowała 87 mln zł.

Studenci rozpoczęli tu naukę wraz z rozpoczęciem tegorocznego roku akademickiego, ale już 12 października część zajęć odwołano. Wolne od poniedziałku do piątku mają studenci trzech kierunków: historii i specjalności, muzykologii oraz wschodoznawstwa (II stopnia). Powody odwołania zajęć w komunikacie dziekana adresowanym do studentów i pracowników określono dość ogólnie. Mowa jest jedynie o "utrudnieniach spowodowanych przedłużającym się montażem krzeseł w salach dydaktycznych".

d165rb6

- Firma, która odpowiada za dostarczenie i montaż krzeseł nie wywiązała się z warunków zamówienia. W części już zamontowanych mebli brakuje gumowych obić pewnych elementów - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Dominika Narożna, rzecznik prasowy UAM.

W poprzednim tygodniu z problemem radzono sobie pożyczając krzesła z innych pomieszczeń. Było to jednak tylko tymczasowe rozwiązane. Teraz firma ma uzupełnić braki i zamontować krzesła do końca tygodnia.

- Na tym zamieszaniu cierpią na tym nie tylko studenci, ale także wizerunek uczelni - przyznaje Dominika Narożna.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d165rb6

Podziel się opinią

Share
d165rb6
d165rb6
Więcej tematów