Trwa ładowanie...
d22sanj

Odwołano dyrektora, przez którego powtarzano egzamin

Prezydent Leszna (woj. wielkopolskie) odwołał z funkcji dyrektora szkoły, który swoim błędem spowodował, że absolwenci techników w całym kraju musieli ponownie zdawać egzamin zawodowy - poinformowało biuro prasowe prezydenta Leszna.
Share
d22sanj

Praktyczna część egzaminu zawodowego w zawodzie technik-elektronik, przeprowadzona 23 czerwca, została w całym kraju unieważniona; powtórny egzamin przeprowadzono 20 sierpnia. Wzięło w nim udział sześć tysięcy absolwentów prawie 260 techników w całym kraju.

W czerwcu w Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie, część praktyczna egzaminu zawodowego w zawodzie technik-elektronik została przeprowadzona nie w tym terminie, kiedy powinna. Dyrektor przeprowadził egzamin 22 czerwca. Tymczasem zgodnie z harmonogramem egzamin ten powinien być przeprowadzony dzień później - 23 czerwca. Dyrektor o swojej pomyłce nie poinformował Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu.

Tematy z egzaminu pojawiły się w internecie, zapoznało się z nimi wiele osób i to było podstawą do unieważnienia egzaminu.

d22sanj

Śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków, przekroczenia uprawnień i ujawnienie tajemnicy służbowej prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesznie.

- Przesłuchaliśmy większość świadków, czekamy na oficjalne dokumenty z Ministerstwa Edukacji Narodowej na temat zasięgu i kosztów powtórnego egzaminu. Po jej uzyskaniu podejmiemy decyzje o ewentualnym postawieniu zarzutów w tej sprawie - powiedział szef prokuratury rejonowej w Lesznie Jerzy Maćkowiak.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe są formą oceny poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z zakresu danego zawodu. Zastąpiły wcześniejsze egzaminy z nauki zawodu i egzamin z przygotowania zawodowego. Przystępują do nich, po zakończeniu nauki, absolwenci zasadniczych szkół zawodowych, techników, techników uzupełniających i szkół policealnych. Składają się z dwóch części: pisemnej i praktycznej.

d22sanj

Podziel się opinią

Share
d22sanj
d22sanj
Więcej tematów