Trwa ładowanie...
d2z18ct

Odwołano część zarządu Stoczni Szczecińskiej

Rada Nadzorcza Stoczni Szczecińskiej, która obraduje w Poznaniu, odwołała w poniedziałek czterech spośród pięciu członków zarządu stoczni. Jeszcze tego dnia ma zostać wybrany nowy skład zarządu.
Share
d2z18ct

Rada Nadzorcza nie odwołała z funkcji członka zarządu Andrzeja Żarnocha, co jest niezgodne z rekomendacją Skarbu Państwa i ustaleniami podjętymi na ubiegłotygodniowym spotkaniu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - poinformowało w poniedziałek wieczorem Wirtualną Polskę Centrum Informacyjne Rządu.

We wtorek rząd ma podjąć decyzję o dokapitalizowaniu Agencji Rozwoju Przemysłu dodatkowym pakietem akcji. Pozwoli to Agencji na poręczenie bankom kredytu, w wysokości 40 milionów dolarów, który będzie przeznaczony dla Stoczni Szczecińskiej.

Minister skarbu Wiesław Kaczmarek zapowiedział w poniedziałek, że sprecyzuje na posiedzeniu rządu propozycję, którymi akcjami spółek skarbu państwa zostanie dokapitalizowana Agencja.

d2z18ct

Protest w Stoczni trwa od tygodnia. Pracownicy domagają się wypłaty zaległych wynagrodzeń.

Rząd zaoferował pomoc Stoczni Szczecińskiej pod warunkiem przejęcia nad nim kontroli przez Skarb Państwa.

Stocznia Szczecińska Porta Holding SA straciła płynność finansową w październiku.

Od 4 marca tego roku blisko sześć tysięcy pracowników holdingu przebywa na przymusowych urlopach i tak zwanym płatnym postojowym, za co nie otrzymali jednak wynagrodzenia. Ostatni raz pensje dostali za luty. (and)

d2z18ct

Podziel się opinią

Share
d2z18ct
d2z18ct
Więcej tematów