Trwa ładowanie...

Odprawił "tęczową mszę" na Paradzie Równości. Szymon Niemiec usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych

Aktywista LGBT i biskup Ekumenicznego Kościoła Katolickiego jest podejrzany o obrazę uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu kultu w postaci mszy świętej rzymskokatolickiej. Szymonowi Niemcowi grożą dwa lata więzienia.
Share
"Tęczowa msza" odprawiona przez Szymona Niemca przed Paradą Równości w Warszawie
"Tęczowa msza" odprawiona przez Szymona Niemca przed Paradą Równości w WarszawieŹródło: East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek
d2h13ur

Sprawa dotyczy Parady Równości w Warszawie, która miała miejsce w czerwcu. Przemarsz ulicami stolicy poprzedziła "tęczowa msza", odprawiona przez Szymona Niemca. Aktywista LGBT twierdzi jednak, że chodzi o nabożeństwo ekumeniczne. Mężczyzna miał na sobie ornat z tęczowymi symbolami. Jeden z jego pomocników miał durszlak na głowie.

Ksiądz przyznał, że można to pomylić z mszą rzymskokatolicką. Sam twierdzi, że jest kapłanem starokatolickim. Duchowny zdradził, że święcenia kapłańskie odebrał w 2012 r. z rąk abpa Walii Terrego Flynn'a. Biskup Ekumenicznego Kościoła Katolickiego komentując oburzenie pod swoim adresem stwierdził, że "ludzie snują chore teorie i jeśli ktoś poczuł się urażony może go pozwać".

d2h13ur

Tak też się stało. Zawiadomienie w tej sprawie złożył m.in. jeden z katolickich portali. Szymon Niemiec poinformował w mediach społecznościowych, że zostały mu przedstawione zarzuty obrazy uczuć religijnych. Jest podejrzany o znieważenie przedmiotu kultu w postaci mszy świętej rzymskokatolickiej.

"Niezależny biskup katolicki" opisał również, jak wyglądało przesłuchanie. Policjant pytał go o różnice pomiędzy jego wyznaniem a Kościołem Rzymskokatolickim oraz jak często oprawia nabożeństwa według jego wyznania. Teraz aktywista czeka na decyzję prokuratora. Jeśli akt oskarżenia zostanie wniesiony do sądu to grozi mu grzywna lub dwa lata więzienia.

Zobacz też: Sprawa urlopu ks. Tymoteusza Szydło. "Opinia publiczna ma prawo do wiedzy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2h13ur

Podziel się opinią

Share
d2h13ur
d2h13ur
Więcej tematów