Trwa ładowanie...
d8gb1g3

Odnaleziono zaginiony okręt podwodny?

"To może być zaginiony okręt podwodny ARA San Juan" - podały argentyńska rozgłośnia "Radio Mitre" i dziennik "Clarin" powołują się na informację uzyskaną od amerykańskiej marynarki wojennej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odkryto obiekt znajdujący się na głębokości 70 metrów
Odkryto obiekt znajdujący się na głębokości 70 metrów (East News, Fot: AP/Argentina Navy)
d8gb1g3

Załoga samolotu marynarki wojennej USA, biorąca udział w poszukiwaniach na południowym Atlantyku zaginionego argentyńskiego okrętu podwodnego, odkryła obiekt znajdujący się na głębokości 70 metrów.

"Według tych mediów do miejsca, gdzie dokonano wspomniano odkrycia, skierowano z portu Puerto Madryn na wybrzeżu Patagonii niewielką łódź podwodną, która ma zidentyfikować obiekt. Argentyński resort obrony nie potwierdził tych doniesień." - informuje PAP.

W akcję poszukiwawczą zaangażowane są jednostki z Argentyny, USA, Wielkiej Brytanii i Chile. Sygnały, które miały pochodzić z okrętu zostały wykryte przez jednostki zaangażowane w akcję poszukiwawczą. Dźwięki przypominały uderzenia narzędzi o kadłub łodzi podwodnej. Według wypowiadającego się dla CNN oficera amerykańskiej marynarki wojennej, załogi okrętów podwodnych robią tak w krytycznych sytuacjach, aby informować innych o swoim położeniu.

Kontakt z okrętem utracono niemal tydzień temu około 432 km od wybrzeży Patagonii. Poszukiwania okrętu utrudniał sztorm na południowym Atlantyku. Na pokładzie znajduje się 44-osobowa załoga, w tym pierwsza w historii argentyńskiej marynarki wojennej kobieta - Eliana Maria Krawczyk.

ARA San Juan, okręt niemieckiej produkcji, jest jednym z trzech, jakie posiada marynarka Argentyny.

d8gb1g3

Podziel się opinią

Share
d8gb1g3
d8gb1g3
Więcej tematów