Trwa ładowanie...
d4cwic2
terroryzm

Odnaleziono kryjówki kolumbijskich terrorystów

Kolumbijscy żołnierze odnaleźli kryjówki terrorystów z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC) - poinformowała stacja BBC. Niczym Vietcong FARC zbudował schronienia pod ziemią.
Share
Odnaleziono kryjówki kolumbijskich terrorystów
Źródło: AFP, Fot: Javier Casella
d4cwic2

Wojskowi odkryli sieć podziemnych tuneli i jaskiń będących schronieniem lewicowych terrorystów, gdy przy pomocy psów szukano materiałów wybuchowych.

Niektóre jaskinie mogły pomieścić nawet 500 ludzi. Były schronieniem przed nalotami, ale także fabrykami bomb. W jednej z jaskiń w pobliżu stolicy kraju, Bogoty, znaleziono kilogramy materiałów wybuchowych, pocisków do moździerzy i min. W innej podziemnej kryjówce znajdowała się nawet sala operacyjna i sprzęt dentystyczny.

FARC powstał w latach 60. ubiegłego wieku jako zbrojne skrzydło Kolumbijskiej Partii Komunistycznej. Grupa ta, uznana przez Unię Europejska i USA za organizację terrorystyczną, jest odpowiedzialna za wiele zamachów, porwań i politycznych morderstw. Ostatnio o FARC było wyjątkowo głośno, gdy w połowie 2008 roku z rąk terrorystów udało się uwolnić przetrzymywana przez kilka lat byłą kandydatkę na prezydenta Kolumbii Ingrid Betancourt.

d4cwic2

Podziel się opinią

Share
d4cwic2
d4cwic2
Więcej tematów