Trwa ładowanie...

Odmrażanie gospodarki. Pora na salony fryzjerskie i restauracje. Jadwiga Emilewicz podaje wstępną datę

Od 4 maja, w ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki, otwarte zostały galerie handlowe. Teraz na wznowienie działalności czekają restauracje i salony fryzjerskie. Kiedy kolejny etap luzowania obostrzeń?

Odmrażanie gospodarki. Pora na salony fryzjerskie i restauracje. Jadwiga Emilewicz podaje wstępną datęŹródło: Artur Widak, NurPhoto
d3fhqa5
d3fhqa5

Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, w wywiadzie dla Radia RMF FM, powiedziała, że decyzja o otwarciu salonów fryzjerskich i restauracji w dużej mierze zależy do resortu zdrowia. Cały czas obserwowana jest sytuacja w zakładach, które już rozpoczęły pracę. "Transmisja pozioma wirusa w tych zakładach jest duża. Musimy postępować ostrożnie. Jednak druga połowa maja wydaje się możliwym terminem otwarcia zakładów fryzjerskich – powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Kiedy restauracje będą otwarte? Kolejny etap odmrażania gospodarki

Podobnie jak z zakładami fryzjerskimi ma się sytuacja z restauracjami. Według Jadwigi Emilewicz zarówno restauracje, jak i bary mogłyby również zostać otwarte w drugiej połowie maja. Konieczne jest jednak opracowanie dokładnych procedur i protokołów bezpieczeństwa. I to aktualnie się odbywa.

Odmrażanie gospodarki. Czy później czeka nas kryzys?

"Staramy się dostarczać gospodarce tlenu i sukcesywnie odmrażać kolejne branże” – powiedziała wicepremier Emilewicz w RMF FM.

d3fhqa5

Na razie nie była w stanie odpowiedzieć, jaka jest obecnie kondycja polskiej gospodarki. Będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy dostępne będą pełne dane za kwiecień. "Będziemy wiedzieć, jak wygląda bezrobocie i sytuacja poszczególnych branż. Trudno powiedzieć, jak zakończy polska gospodarka ten rok. Wszystko zależy od tego, w jakim tempie Polska się odmrozi i jak się będą odmrażać nasi najwięksi partnerzy – powiedziała na antenie Radia RMF FM.

d3fhqa5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fhqa5
Więcej tematów