Trwa ładowanie...

Odmrażanie gospodarki i 2. etap znoszenia obostrzeń. Rzecznik rządu Piotr Mueller o ogłoszeniu nowych zasad

Przed południem premier Mateusz Morawiecki poda zakres i datę wprowadzenia 2.etapu znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. - Ogłosimy to około godz. 10 - poinformował rzecznik rządu Piotr Mueller.

Share
Odmrażanie gospodarki i 2. etap znoszenia obostrzeń. Rzecznik rządu Piotr Mueller o ogłoszeniu nowych zasad
Źródło: KPRM
d271o63

Piotr Mueller o planowanych zmianach mówił w radiowej Jedynce. - 2. etap to m.in. kwestia otwarcia hoteli, marketów budowlanych, bibliotek i muzeów - wyjaśnił rzecznik gabinetu premiera Morawieckiego. Powiedział też, że możemy spodziewać się nowych regulacji dotyczących żłobków i przedszkoli.

- Mamy sytuację, w której liczba zachorowań nadal rośnie, ale rośnie w taki sposób, który pozwala na to, by służba zdrowia mogła zaopiekować się osobami, które są chore. To warunek dalszego znoszenia kolejnych restrykcji - mówił Mueller, przypominając, w jakim celu wprowadzono obostrzenia.

d271o63

Odmrażanie gospodarki i 2. etap znoszenia obostrzeń. Nowe zasady

Pytany o to, kiedy dzieci wrócą do szkół, rzecznik rządu wyjaśnił, że wszystko zależy od sytuacji w kolejnych tygodniach. Zapowiedział jednak ogłoszenie nowych zasad, które pomogą zaplanować letni wypoczynek.

- Takie indywidualne wakacje dla rodzin nie będą większym problemem przy zachowaniu środków ostrożności, czyli maseczek i dystansu między osobami - powiedział Piotr Mueller. Zastrzegł, że inaczej może być z wyjazdami zorganizowanymi w grupach.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Co z paleniem i całowaniem?

- W Polsce miejsca noclegowe na okres wakacji będą otwarte, w związku z czym będzie można z nich korzystać - tłumaczył na antenie Polskiego Radia Mueller. Dodał, że "przedmiotem wczorajszej dyskusji była sprawa, czy nie przenieść niektórych elementów z trzeciego etapu znoszenia obostrzeń do drugiego".

d271o63

- Dzisiaj zostanie to ogłoszone - zapowiedział.

Odmrażanie gospodarki. Nowe elementy Tarczy antykryzysowej

W środę przedstawione mają być również nowe elementy Tarczy antykryzysowej - "Robimy wszystko, aby Polacy otrzymali niezbędną pomoc jak najszybciej". - zapewnił premier. "Uruchomienie kolejnych elementów pakietu antykryzysowego to tylko kwestia czasu" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku. - "W środę poinformujemy Państwa o szczegółach" - dodał.

Znoszenie obostrzeń. Harmonogram rządu

W poniedziałek 20 kwietnia wprowadzono pierwszy etap znoszenia ograniczeń i zakazów ogłoszonych przez rząd w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Można m.in. przemieszczać się w celach rekreacyjnych, otwarte zostały lasy i parki oraz zwiększona została dopuszczalna liczba klientów w sklepach.

Obowiązkowe jest zakrywanie twarzy.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d271o63

Podziel się opinią

Share
d271o63
d271o63
Więcej tematów