Trwa ładowanie...
d99n2xa

Odmawiają różaniec i zarabiają setki tysięcy złotych

Zaledwie dwa miesiące wystarczyły karmelitankom z Gniezna na uzbieranie pieniędzy wystarczających na wyremontowanie ich klasztoru. Pomógł w tym wymyślony przez nie internetowy serwis Różaniec Assistance.

Share
d99n2xa

Klasztor wymagał pilnych prac remontowych, trzeba było wymienić piece centralnego ogrzewania i zabezpieczyć budynek przed wilgocią. Pieniądze były też zbierane na stworzenie i wyposażenie pracowni krawieckich dla nowo przyjętych sióstr.

W zamian za datki na remont klasztoru siostry ofiarowały swoją modlitwę, wysyłały też ofiarodawcom różańce z Ziemi Świętej. By wykonać prace remontowe, potrzeba im było 172 tys. złotych. W ciągu dwóch miesięcy ponad 1,8 tys. osób wpłaciło w sumie ponad 177 tys. złotych.

Inwestycyjne i remontowe potrzeby sióstr Klasztoru Karmelitanek Bosych w Gnieźnie zostały opisane na stronie www.rozaniecassistance.pl. Pokazano na niej, jak trzy wirtualne zakonnice modlą się, odmawiając różaniec, by internauci zechcieli zasilić budżet klasztoru i pomóc w ten sposób w załataniu dziury w dachu.

Strona stała się przebojem internetu, a informacje o serwisie pojawiły się w wielu mediach. To przełożyło się na zainteresowanie i hojność osób z całej Polski.

d99n2xa

Jak powiedziała s. Małgorzata, przełożona gnieźnieńskiego klasztoru, powodzenie akcji było dla sióstr sporym zaskoczeniem. - Część prac już ruszyła, zakończyła się organizacja nowych pracowni krawieckich. Z wstawianiem drzwi, wymianą kolektorów deszczowych i budową kotłowni poczekamy na zakończenie sezonu grzewczego. Do jesieni chcemy rozliczyć się ze wszystkich inwestycji" - powiedziała.

S. Małgorzata nie wyklucza, że akcja Różaniec Assistance będzie miała swoją kontynuację.

- Mamy liczne prośby, żeby nie kończyć akcji. Ludzie potrzebują naszej modlitwy i chcą nam pomagać. Jest jeszcze problem wymiany okien w klasztorze, nie chciałyśmy jednak od razu startować z tak dużą inwestycją, bo nie wiedziałyśmy, jak pójdzie nasza akcja. Być może oknom poświęcona będzie kolejna akcja Różaniec Assistance, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła - powiedziała.

W Gnieźnie mieszka 21 sióstr, klasztor funkcjonuje od 1995 roku.

d99n2xa

Podziel się opinią

Share
d99n2xa
d99n2xa
Więcej tematów