Trwa ładowanie...

Odeszła za Szydło w atmosferze skandalu. Teraz wraca, by doradzać Morawieckiemu

Anna Plakwicz została dyrektorem Departamentu Obsługi Medialnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odeszła z niej w maju ub. roku. Sprawa jest pod lupą Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Share
Odeszła za Szydło w atmosferze skandalu. Teraz wraca, by doradzać Morawieckiemu
Źródło: East News
d17q0ku

Dlaczego? Anna Plakwicz wraz z Piotrem Matczukiem założyli spółkę "Solvere", znaną m.in. z realizowania kontrowersyjnej kampanii "Sprawiedliwe sądy". Doszło do tego jeszcze w czasie, gdy pracowali w Kancelarii Premiera.

Głosy o tym, że Plakwicz i Matczuk wrócą do KPRM, pojawiły się kilka dni temu. Dziś oficjalna informacja nt. nowej dyrektor pojawiła się w BIP Kancelarii Premiera.

Plakwicz była zatrudniona w KPRM od 25 listopada 2015 r. do 31 sierpnia 2017 r. na stanowiskach doradcy szefa KPRM, głównego doradcy premier Beaty Szydło, doradcy szefa Kancelarii, naczelnika wydziału i dyrektora Departamentu Obsługi Medialnej.

d17q0ku

Jak pisaliśmy w WP, w czasach, kiedy współpracowała z premier Szydło, Plakwicz otrzymała 29 tys. zł premii. Była szefowa rządu przez półtora roku nagrodziła ją i Matczuka aż osiem razy. Średnia wysokość nagród wyniosła 3 625 zł.

Zobacz także: Jacek Żakowski: Morawiecki, w przeciwieństwie do Szydło, nie pachnie rosołem

d17q0ku

Podziel się opinią

Share
d17q0ku
d17q0ku
Więcej tematów