Trwa ładowanie...

"300 tys. poborowych". Słowacja odeśle Ukraińców do domu?

Słowacki minister obrony Robert Kaliniak uważa, że zamiast dyskutować o rozmieszczeniu zachodnich wojsk w Ukrainie, państwa sojusznicze powinny raczej "rozmawiać o repatriacji ukraińskich mężczyzn objętych mobilizacją".

Odeślą Ukraińców do kraju? Słowacki minister odpowiada Odeślą Ukraińców do kraju? Słowacki minister odpowiada Źródło: Zelenskyi
d1oye5e
d1oye5e

Podczas dyskusji w telewizji Ta3, Kaliniak odwołał się do szczytu w Paryżu, który zorganizował prezydent Emmanuel Macron pod koniec lutego. W swojej wypowiedzi zwrócił uwagę, że kraje Zachodu wydają się skupiać na wysyłaniu swoich wojsk na Ukrainę, zamiast zastanowić się nad sytuacją uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w różnych krajach, w tym na Słowacji.

Kaliniak podkreślił, że ci uchodźcy to ludzie, którzy są objęci ukraińską ustawą o mobilizacji. W jego opinii mogliby oni stanowić największe wsparcie dla ukraińskiego wojska, gdyby powrócili do swojego kraju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bosak o słowach polityków PiS. "Ja nie jestem na sprzedaż"

Chodzi o 300 tys. Ukraińców

Szef resortu obrony Słowacji zauważył, że jest około 300 tysięcy takich Ukraińców. - Powinniśmy faktycznie pozwolić (wyjechać) tym młodym Ukraińcom, którzy podlegają mobilizacji, czyli nie młodszym lub starszym, nie dzieciom, matkom i całej reszcie, ale tym, którzy mogą służyć w armii - powiedział Kaliniak.

Martin Dubeci, poseł opozycyjnej partii Postępowa Słowacja (PS), który również uczestniczył w tej telewizyjnej debacie, odpowiedział ministrowi obrony, że Ukraina nie domaga się powrotu tych mężczyzn. Zamiast tego, kraj ten prosi o dostarczenie amunicji.

d1oye5e

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1oye5e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d1oye5e
Więcej tematów