Trwa ładowanie...

Oddzielne klasy dla chłopców i dziewczynek? Pomysł Klubu Jagiellońskiego

Konserwatywny Klub Jagielloński ma pomysł wprowadzenia oddzielnych klas dla chłopców i dziewczynek. Jego zwolennicy twierdzą, że dzięki segregacji płci w szkołach będzie równouprawnienie.

Share
Konserwatywny Klub Jagielloński ma pomysł wprowadzenia oddzielnych klas
Konserwatywny Klub Jagielloński ma pomysł wprowadzenia oddzielnych klasŹródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
dah2xha

Europejskie Forum Nowych Idei to coroczna konferencja w Sopocie. Podczas jednego z paneli dyskusyjnych pojawił się oryginalny pomysł. Konserwatywny Klub Jagielloński zachwalał segregację płci wśród dzieci. - Koedukacyjne klasy w szkołach to błąd - można było przeczytać na ściance za plecami prelegentów.

Sebastian Przybysz gwiazdą KSW 64. "'Pudzian" robi za support dla mnie"

Zwolennicy podziału dzieci ze względu na płeć w szkołach powołują się nie tylko na katolicyzm. Ich zdaniem segregacja chłopców i dziewczynek doprowadzi do równouprawnienia, gdyż w jednopłciowych klasach nauczyciele nie będą mogli tak łatwo wpadać w koleiny stereotypów. Dzięki temu miałby również być podział ról - chłopcy będą otrzymywać również role opiekuńcze, a dziewczynki przywódcze.

dah2xha

Dlaczego konserwatyści opowiadają się za rozdzieleniem dziewczynek i chłopców? Chodzi o chrześcijański personalizm i Katechizm Kościoła Katolickiego, jak można przeczytać w tekście opublikowanym pod koniec grudnia 2020 na stronie organizacji. Artykuł został dofinansowany przez rząd PiS, a konkretnie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Natemat.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dah2xha

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dah2xha
dah2xha
Więcej tematów