Oddłużanie przedsiębiorstw pomaga czy demoralizuje?
Ustawa o pomocy publicznej dla przedsiębiorstw o szczególnym znaczeniu dla rynku pracy, jest jednym z elementów pomocy dla podmiotów gospodarczych – powiedział poseł Zbigniew Kaniewski, przewodniczący sejmowej nadzwyczajnej komisji do rozpatrzenia projektów ustaw związanych z programem rządowym "Przedsiębiorczość, rozwój, praca". Według przedstawiciela Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Jeremiego Mordasewicza, każde oddłużanie przedsiębiorstw demoralizuje, zarówno ich właścicieli, jak i pracowników.
”Ustawa ta, będzie w środę głosowana w Sejmie, a dotyczy zarówno przedsiębiorców prywatnych, jak i państwowych. Skorzystają z niej również małe i średnie przedsiębiorstwa, które współpracują z dużymi firmami” - powiedział poseł Kaniewski w Sygnałach Dnia.
Według przedstawiciela Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Jeremiego Mordasewicza, każde oddłużanie przedsiębiorstw demoralizuje, zarówno ich właścicieli, jak i pracowników.
Jeremi Mordasewicz podkreślił, że jeśli oddłużenie dotyczyć będzie głównie przedsiębiorstw państwowych, to będzie to sygnałem, że nie warto się prywatyzować.
Zdaniem posła Kaniewskiego, takiego niebezpieczeństwa nie ma, ponieważ decyzja o oddłużeniu przedsiębiorstw będzie decyzją jednorazową. Podkreślił, że na skutek oddłużenia przedsiębiorstw utrzymane zostaną setki tysięcy miejsc pracy, zarówno w tych przedsiębiorstwach, jak i w małych i średnich firmach z nimi kooperujących.
”Ta ustawa - powiedział poseł Kaniewski - ”ma na celu nie zwiększanie zatrudnienia, lecz zatrzymanie procesu zwalniania pracowników związanego z likwidacją firm”.(iza)