Trwa ładowanie...
19-05-2013 15:44

Ochrona Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, kosztuje milion zł rocznie

Milion na ochronę Jarosława Kaczyńskiego i milion dla zaprzyjaźnionej firmy – tak płaci PiS. Dokumentację partii za ubiegły rok przeanalizował "Newsweek".

Ochrona Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, kosztuje milion zł rocznieŹródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d2tdhbx
d2tdhbx

PiS korzysta z usług firmy Grom Group, założonej przez dwóch emerytowanych snajperów jednostki Grom. W ich ofercie znajdują się usługi byłych komandosów, oficerów służb specjalnych i funkcjonariuszy BOR.

Kaczyńskiego obstawia nawet 20 funkcjonariuszy, którzy strzegą prezesa PiS wszędzie. Jeżdżą z nim po Polsce, zabezpieczają spotkania z sympatykami, pojawiają się na wyborczych konwencjach i pilnują jego domu.

Z ustaleń "Newsweeka" wynika, że w 2012 roku PiS wydało na ochronę prezesa prawie 1,1 mln zł. To średnio ok. 90 tys. zł na miesiąc. Dodatkowo tygodnik podaje, że tak wysoka stawka rzadko jest spotykana w branży ochroniarskiej.

Dodatkowo w dokumentacji partii są też ślady po pięciu przelewach na łączną kwotę ok. 1,2 mln złotych, które trafiły na konto niewielkiej spółki MTML. Jej prezesem i współwłaścicielem jest Tomasz Pierzchalski, dyrektor warszawskiego biura europosłów PiS i członek rady Nowego Kierunku, fundacji kojarzonej z partią Kaczyńskiego. MTML zajmuje się działalnością sportowo-rekreacyjną oraz świadczy usługi marketingowe. Niestety nie wiadomo, za co partia Kaczyńskiego przelała firmie ponad milion złotych. Europoseł Tomasz Poręba, szef kampanii PiS w 2011 r. nie ma pojęcia o interesach Pierzchalskiego, swojego młodszego kolegi. Gdy usłyszał o milionie przelanym na konto jego spółki, tylko jęknął: "O, Jezu…".

d2tdhbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tdhbx
Więcej tematów