Trwa ładowanie...

Obywatelski projekt dotyczący zachowań seksualnych u małoletnich trafił do sejmu

Do sejmu trafił obywatelski projekt zmian w kodeksie karnym. Projekt zakłada, by propagowanie i pochwalanie podejmowania zachowań seksualnych przez małoletnich było karalne - pisze "Rzeczpospolita".

Share
Obywatelski projekt dotyczący zachowań seksualnych u małoletnich trafił do sejmu
Źródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d1ls76l

Pod projektem podpisało się ćwierć miliona Polaków. Sejm ma zająć się nim po wakacjach.

- To, co lobby homoseksualne wspierane przed urzędników próbuje wprowadzić do polskich szkół, to skandal – tłumaczy "Rz" Krzysztof Kasprzak z Fundacji Pro – Prawo do Życia, zastępca pełnomocnika Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop pedofilii", które zbierało podpisy pod projektem zmian w Kodeksie karnym.

Jak informuje "Rz" przedstawiciele inicjatywy "Stop pedofilii" chcą, by w art. 200b k.k., który za publiczne propagowanie i pochwalanie zachowań o charakterze pedofilskim przewiduje karę do dwóch lat więzienia, znalazł się jeszcze jeden ustęp – rozszerzający karanie na osoby, które propagują lub pochwalają podejmowanie przez małoletnich zachowań seksualnych.

"Rz" pisze, że wprowadzenie takiego przepisu oznaczałoby, że w szkołach tematyka edukacji seksualnej nie mogłaby być poruszana na lekcjach z udziałem uczniów poniżej 15. roku życia.

d1ls76l

Podziel się opinią

Share
d1ls76l
d1ls76l
Więcej tematów