ycipk-2yao69

Obywatele RP zapowiadają manifestacje. Pikiety przed siedzibami PO, PSL i Nowoczesnej

Czy naprawdę chcecie wygrać wybory? - pytają Obywatele RP przedstawicieli ugrupowań opozycyjnych. Podkreślają, że jesienne wybory zdecydują o losie Polski na kolejne lata, dlatego konieczne jest m.in. stworzenie jednej listy demokratów wyłonionych w prawyborach do Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obywatele RP mobilizują się przed wyborami.
Obywatele RP mobilizują się przed wyborami. (East News)
ycipk-2yao69

Manifestacje mają pobudzić polityków opozycji do działania. Obywatele RP podkreślają, że przed siedzibami partii będą pojawiać się dzień po dniu.

26 czerwca chcą pikietować w okolicach biur Platformy Obywatelskiej (ul. Wiejska 12a), 27 czerwca Polskiego Stronnictwa Ludowego (ul. Piękna 3A), a 28 czerwca Nowoczesnej (ul. Nowy Świat 27).

ycipk-2yao69

- Oczekujemy odpowiedzi na pytanie: "Czy partie opozycyjne chcą wygrać jesienne wybory parlamentarne?" - mówi Igor Isajew z Obywateli RP.

– Jeśli mają zamiar wygrać, to chcemy też wiedzieć, jak partie planują je wygrać i jak widzą demokrację w Polsce – dodaje.

Zobacz też: "Niehumanitarne zachowanie policji". Patryk Jaki krytykuje Adama Bodnara

ycipk-2yao69

Czego jeszcze chcą przeciwnicy rządu? "Jedna lista demokratów wyłoniona w prawyborach do Sejmu", "Konstytucyjna większość, ustrojowa reforma kraju", "Obywatelski Senat" – to hasła, jakie mają na banerach członkowie Obywateli RP.

Apelują więc do partii opozycyjnych oraz do środowisk obywatelskich o "utworzenie obozu reformy z programem narodowej zgody i budowy państwa, którego podstaw aksjologicznych, a także prawnych nikt nie będzie kwestionował".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2yao69
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2yao69

ycipk-2yao69
ycipk-2yao69