Qaqwqwrqw

Oburzający wpis rosyjskiej ambasady. "USA będą walczyć do ostatniego Polaka"

Podczas wizyty w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence poruszył kwestię współpracy polskich i amerykańskich żołnierzy w przypadku rosyjskiej agresji. W odpowiedzi na słowa Pence'a ambasada Rosji w Waszyngtonie opublikowała kontrowersyjny wpis na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjska ambasada opublikowała kontrowersyjny wpis
Rosyjska ambasada opublikowała kontrowersyjny wpis (East News)
Qaqwqwrqw

Podczas wystąpienia Pence podkreślił, że pomimo lat negocjacji Rosja nadal okupuje tereny Gruzji i Ukrainy. Wspomniał także o zajęciu trzech ukraińskich okrętów w Cieśninie Kerczeńskiej z listopada 2018 roku. Jego zdaniem, Rosja chce podzielić Europę i wpływa na wybory w różnych częściach świata.

- Prezydent Trump zrobił więcej niż jakikolwiek inny prezydent we współczesnej historii, aby stawić temu czoła - stwierdził wiceprezydent USA. - Polacy nie potrzebują wykładów na temat zagrożeń, jakie stanowi agresywna Rosja. Nasi sąsiedzi ze wschodu dobrze zrobią, jeśli docenią możliwości naszych połączonych armii, a także nieposkromioną wolę Polaków - dodał.

Qaqwqwrqw

Słowa Pence'a wywołały ostrą reakcję strony rosyjskiej. Na twitterowym profilu rosyjskiej ambasady w USA opublikowano film z defilady z okazji 1000-lecia powstania Państwa Polskiego. Na archiwalnym nagraniu ze zbiorów Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych widzimy m.in. wykorzystywane w latach 60. przez polską armię bombowce IŁ 28, odrzutowce Lim oraz grupy rekonstrukcyjne w średniowiecznych zbrojach. Nagranie zostało skwitowane podpisem "Ameryka jest gotowa walczyć do ostatniego Polaka".

Zobacz także: Warszawa niczym twierdza. Duże utrudnienia w stolicy

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw