Trwa ładowanie...
d4kbpwa

Obserwatorium Praw Człowieka: Terroryści zamordowali w Syrii 700 więźniów w dwa miesiące

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka twierdzi, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na terenie Syrii terroryści z Państwa Islamskiego (IS) zabili aż 700 więźniów. Liczba zamordowanych może się zwiększać.
Share
Obserwatorium Praw Człowieka: Terroryści zamordowali w Syrii 700 więźniów w dwa miesiące
Obserwatorium Praw Człowieka: Terroryści zamordowali w Syrii 700 więźniów w dwa miesiąceŹródło: Wikimedia Commons CC0
d4kbpwa

Obserwatorzy uważają, że przez ostatnie dwa miesiące dżihadyści z IS przetrzymywali we wschodniej Syrii 1350 osób. Wśród nich byli cywile i syryjscy rebelianci. Terroryści zabili aż 700 więźniów przetrzymywanych przy granicy z Irakiem. Pozostali więźniowie dalej mogą przebywać na terenach kontrolowanych przez IS.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie opiera się o informacje zdobyte od własnych informatorów działających na terenie Syrii.

Dżihadyści dalej kontrolują niewielkie tereny w okolicy miasta Hadżin, które zostało w piątek zdobyte przez Kurdów. Mazlum Kobani, dowódca Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), sądzi, że w tamtych okolicach może się ukrywać aż pięciu tysięcy terrorystów z IS, którzy są gotowy walczyć na śmierć i życie.

Samozwańczy kalifat Państwa Islamskiego rozpadł się pod naporem sił rządowych lub międzynarodowych w Iraku i Syrii. Pozostali bojownicy IS stawiają opór w przygranicznych terenach pustynnych.

d4kbpwa

Podziel się opinią

Share
d4kbpwa
d4kbpwa
Więcej tematów