Trwa ładowanie...

Obserwatorium: dżihadysta z IS dokonał w Syrii egzekucji własnej matki

• Matka jednego z dżihadystów nakłaniała go do opuszczenia tzw. Państwa Islamskiego • Bojownik IS za te działania dokonał na niej publicznej egzekucji • Do zdarzenia doszło w syryjskim mieście Ar-Rakka
Share
Bojownicy Państwa Islamskiego w Syrii
Bojownicy Państwa Islamskiego w SyriiŹródło: AFP, Fot: Fadi al-Halabi / AMC
denldgm

Kobieta w wieku ponad 40 lat ostrzegała syna, że wspierany przez USA sojusz unicestwi Państwo Islamskie i zachęcała go do opuszczenia miasta wraz z nią.

Została zatrzymana, kiedy syn powiadomił o tym innych dżihadystów. Obserwatorium informuje, powołując się na lokalne źródła, że w środę syn zabił matkę na oczach setek ludzi w pobliżu placówki pocztowej, gdzie pracowała.

Dżihadyści z IS, które kontroluje znaczne obszary Syrii i Iraku, wymordowali tysiące ludzi oskarżając ich o kolaborację z wrogami lub złamanie pojmowanych skrajnie zasad islamu.

denldgm

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka to organizacja, która gromadzi i przetwarza dane napływające bezpośrednio z Syrii od miejscowych informatorów oraz monitoruje sytuację na terenie Syrii.

29 grudnia Obserwatorium podało, że Państwo Islamskie wymordowało ponad 2 tys. syryjskich cywilów w ciągu 18 miesięcy od czasu proklamowania "kalifatu" na kontrolowanym przez nie terytorium Syrii i Iraku. Wśród pomordowanych były osoby oskarżone o homoseksualizm, praktykowanie magii i apostazję.

denldgm

Podziel się opinią

Share
denldgm
denldgm
Więcej tematów