WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Obserwatorium: 12 cywilów zginęło w atakach lotniczych na Ar-Rakkę

12 cywilów, w tym pięcioro dzieci, zginęło w wyniku nalotów na miasto Ar-Rakka, bastion dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) w północnej Syrii - poinformowało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bastion dżihadystów jest atakowany głównie przez siły powietrzne Francji i Rosji
Bastion dżihadystów jest atakowany głównie przez siły powietrzne Francji i Rosji (PAP/EPA, Fot: RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE)
WP

Dyrektor Obserwatorium Rami Abdul Rahman powiedział, że nie jest w stanie określić, lotnictwo którego państwa przeprowadziło te naloty.

Po przyznaniu się IS do ataków w Paryżu, w których zginęło 130 osób, i spowodowania katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego w Egipcie, w której życie straciło 224 ludzi, samozwańcza stolica tej organizacji jest atakowana głównie przez siły powietrzne Francji i Rosji.

IS kontroluje Ar-Rakkę od stycznia 2014 roku. Według dyrektora Obserwatorium w ostatnich tygodniach dżihadyści przenieśli swe stanowiska na tereny zamieszkałe przez ludność cywilną.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP