Trwa ładowanie...

"Obserwator Konstytucyjny" zniknął z Sieci

"Julia Przyłębska, wyznaczona przez Prezydenta na Prezeskę TK (z naruszeniem Konstytucji) podjęła pierwszą decyzję. Zablokowała działający pod auspicjami Trybunału portal ObserwatorKonstytucyjny.pl" - podaje organizacja Akcja Demokracja. Sprawdziliśmy. Witryna wymaga podania hasła dostępowego. Działa natomiast profil "Obserwatora Konstytucyjnego" w serwisie Facebook.

"Obserwator Konstytucyjny" zniknął z SieciŹródło: Internet
d23y1om
d23y1om

Obserwatorkonstytucyjny.pl to witryna działająca od 2012 roku. Kiedy powstawała, twórcy deklarowali, że ma być miejscem debaty na temat państwa i prawa oraz służyć edukacji prawnej. Nie był oficjalną stroną Trybunału Konstytucyjnego, tylko - jak deklarowali twórcy - "publicystycznym dodatkiem" dotyczącym problematyki prawnej.

Jak zaznaczono w regulaminie serwisu, "ma on służyć upowszechnianiu wartości i zasad kultury obywatelskiej opartej na konstytucjonalizmie, promować konstytucję i zasady państwa prawa, edukować w dziedzinie prawodawstwa i kultury prawa oraz poprzez publikacje zainteresowanych tymi kwestiami internautów ukazywać luki w tych obszarach".

Właścicielem serwisu jest Biuro Trybunału Konstytucyjnego. Równolegle działa oficjalna strona TK w domenie rządowej: www.trybunal.gov.pl, zawierająca m.in. informacje o planowanych rozprawach, dokumenty do poszczególnych spraw i komunikaty prasowe o orzeczeniach.

Ostatni wpis na facebookowym profilu "Obserwatora Konstytucyjnego" dotyczy zmian na oficjalnej stronie TK - "zniknęła lista byłych sędziów".

Z "Obserwatorem Konstytucyjnym" współpracowali znani prawnicy, w tym byli sędziowie TK: Jerzy Stępień i Ferdynand Rymarz.

d23y1om
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23y1om
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj