Trwa ładowanie...
Obraz "Madonna z Dzieciątkiem Jezus" odnaleziony po 25 latach. Sukces polskiej policji

Obraz "Madonna z Dzieciątkiem Jezus" odnaleziony po 25 latach. Sukces polskiej policji

XVIII wieczny obraz przedstawiający Madonnę z Dzieciątkiem Jezus odnaleźli policjanci w jednym z prywatnych domów we Wrocławiu. Dzieło zostało skradzione 25 lat temu z kościołów na terenie powiatu polkowickiego. Obraz był wpisany do rejestru zabytków.

Share
dou38oc

Obraz "Madonna z Dzieciątkiem Jezus" został skradziony w 1992 roku podczas włamania do jednego z kościołów. Ale funkcjonariusze cierpliwie szukali sprawcy i skradzionego dzieła. W końcu się udało. Po 25 latach policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko dziedzictwu narodowemu, odnaleźli obraz w jednym z prywatnych domów na terenie Wrocławia.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zabezpieczyli już XVIII wieczne dzieło. Teraz prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności dotyczących tego, co przez 25 lat działo się z obrazem i jak trafił w prywatne ręce.

Obraz przedstawiający Madonnę z Dzieciątkiem Jezus, wpisany jest do rejestru zabytków. Zabezpieczone dzieło, po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, wróci do parafii, skąd został skradziony.

dou38oc

Podziel się opinią

Share
dou38oc
dou38oc
Więcej tematów