Trwa ładowanie...

Niezaszczepieni nie wjadą do Niemiec? Ważne informacje dla Polaków

Niemcy chcą zaostrzyć przepisy dotyczące wpuszczania przyjezdnych na teren kraju. Już wkrótce mają wprowadzić obowiązkowe testy dla osób niezaszczepionych przeciw COVID-19.

Share
Niemcy chcą wprowadzić obowiązkowe testy na COVID
Niemcy chcą wprowadzić obowiązkowe testy na COVID Źródło: East News
d1tmbol

Już teraz w Niemczech obowiązują testy na COVID-19 dla osób, które dostają się do kraju z obszarów wysokiego ryzyka, a nie są jeszcze w pełni zaszczepione lub nie posiadają statusu ozdrowieńca.

Niezaszczepieni z obowiązkowym testem przy wjeździe do Niemiec

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce obowiązek testowania zostanie rozszerzony, za czym opowiada się tamtejszy resort zdrowia.

- Rząd federalny zapewnił (...), że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby do 1 sierpnia wprowadzić jednolity, obowiązkowy test, i to nie tylko dla podróżujących samolotem - zapowiedział premier Bawarii Markusa Soedera w programie telewizji ARD "Tagesthemen".

Zobacz także: PGZ: Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne

Nowe przepisy miałyby nakładać obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na każdego, kto chciałby wjechać na teren Republiki Federalnej Niemiec, a nie jest zaszczepiony lub nie przeszedł choroby. To oznacza, że objęci zostaliby nim również podróżni z miejsc, które nie są określone jako "kraje wysokiego ryzyka", np. z Polski.

d1tmbol

Kto będzie zwolniony z testowania?

Pierwotnie planowano, aby obowiązkowe testy wprowadzić dopiero po wakacjach, ale wszystko wskazuje na to, że decyzje w tej sprawie zostaną znacząco przyspieszone.

- My, jako Socjaldemokratyczna Partia Niemiec, również chcemy, aby podróżowanie stało się bezpieczniejsze. A to oznacza rozszerzenie obowiązkowych badań - oznajmił Lars Klingbeil, sekretarz generalny SPD w telewizji ZDF.

Według informacji tygodnika "Spiegel", nie będą konieczne testy PCR. Wystarczą szybkie testy antygenowe. Bez uprzedniego testowania na teren Niemiec będą mogły wjechać tylko osoby zaszczepione i ozdrowieńcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1tmbol

Podziel się opinią

Share
d1tmbol
d1tmbol
Więcej tematów