Trwa ładowanie...
d33se0r

OBOP: świąteczno-noworoczne zwyczaje Polaków


76% Polaków będzie obchodzić Wigilię u siebie w domu, w gronie najbliższych. 15% wyjedzie do
rodziny. W samotności ten szczególny dzień spędzi 3% osób, wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez OBOP.

d33se0r
d33se0r

Samotnie święta spędzać będą głównie ludzie starsi, emeryci (5%) i renciści (7%). W pracy wieczór wigilijny spędzi około 3% mieszkańców największych miast (powyżej 500 tys. ludności), w pozostałych mniej niż jeden na stu.

W wigilijny wieczór w niemal każdym polskim domu (97%) będzie choinka. W większości domów drzewka jednak nie będą prawdziwe (żywe drzewka zagoszczą w 29% domostw). Przewaga choinek sztucznych nad żywymi utrzymuje się od 5 lat.

Świątecznego drzewka nie będą mieć ludzie samotni (8%), starsi (7% osób powyżej 60 roku życia), emeryci (5%), renciści (6%) i bezrobotni (6%).

Na świątecznym stole u 98% respondentów pojawią się tradycyjne potrawy. 99% badanych deklaruje, że przed wieczerzą będzie się dzielić opłatkiem. W niemal dziewięciu na dziesięć rodzin zostanie zachowany w ten dzień ścisły post - zgodnie z tradycją. Późnym wieczorem 77% respondentów pójdzie na Pasterkę.

Sondaż "Święta Bożego Narodzenia i Sylwester 2001" TNS OBOP przeprowadził w dniach 8-10 grudnia 2001 r. na reprezentatywnej grupie losowej 1000 osób powyżej 18. roku życia. (mk)

d33se0r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33se0r
Więcej tematów