Trwa ładowanie...

"Oblężenie" Jasnej Góry. "Jesteśmy i będziemy przeciwni złu"

- Chcemy dobra wszystkich, także tych, którzy nam źle życzą i nas obrażają - mówił w czwartek na Jasnej Górze abp Jan Pawłowski. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni do Częstochowy dotarło 70 tys. pielgrzymów.

"Oblężenie" Jasnej Góry. "Jesteśmy i będziemy przeciwni złu"Źródło: East News
d258s15
d258s15

15-tego sierpnia w Polsce obchodzone jest Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. To jedna z najstarszych i najważniejszych uroczystości poświęconych Matce Bożej, potocznie nazywana świętem Matki Bożej Zielnej. W okolicach tego dnia na Jasną Górę docierają tysiące pielgrzymów z całej Polski.

Biuro prasowe sanktuarium paulinów poinformowało teraz, że tylko od 1 do 14 sierpnia do Częstochowy dotarło ok. 70 tys. pątników, a ogółem od 12 maja przybyły tam 182 piesze pielgrzymki. Ze statystyk wynika, że w tym roku ilość pieszych pielgrzymów na Jasną Górę wzrosła – przed rokiem do połowy sierpnia do sanktuarium dotarło 82 tys. osób (w tym roku już 86 tys.). "Zwiększyła się także liczba pielgrzymów na rowerach - dotarły 133 pielgrzymki rowerowe, a w nich 9,1 tys. osób" - informuje polsatnews.pl.

Najdłuższą drogę pokonali pątnicy z 38. Pielgrzymki Kaszubskiej z Helu (638 km w 19 dni), a najliczniej w Częstochowie stawili się przedstawiciele 308. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej (12,8 tys. osób).

d258s15

W czwartek do wiernych przemawiał m.in. abp Jan Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. - Chcemy z tego miejsca powiedzieć także tym, którzy nas prześladują, którzy pozwalają sobie na świętokradzkie niszczenie naszych wartości, na obrażanie i wyśmiewanie Matki Najświętszej, Eucharystii, Kościoła, tym pseudoartystom, pseudopolitykom, chcemy im powiedzieć także - parafrazując mocne słowa Jana Pawła II, wygłoszone kiedyś do ludzi uwikłanych w zło - 'Nawróćcie się!'" - mówił arcybiskup.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński premierem po wyborach? Komentatorzy nie wykluczają takiego scenariusza

Podkreślał, że ludzie związani z Kościołem życzą dobrze wszystkim, w tym grupie osób, która ich atakuje. Zaznaczał, że trzeba dążyć do pojednania, ale także bronić prawdy. Jan Pawłowski apelował o znak pokoju. - Bo Bóg jest miłosierny, ale też sprawiedliwy - mówił.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d258s15
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d258s15
Więcej tematów