Trwa ładowanie...
d2i4pkw
warszawa

Oberwanie chmury nad Warszawą. Zobacz, co czeka resztę Polski

W czwartek około godziny 7 rano nad Warszawą przeszła silna burza. Mieszkańcy stolicy musieli zmierzyć się z ulewnym deszczem i utrudnieniami komunikacyjnymi. Zalane ulice i paraliż pociągów w rejonie Legionowa to tylko niektóre skutki porannej nawałnicy. Zobaczcie, jak wygląda sytuacja teraz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oberwanie chmury nad Warszawą. Zobacz, co czeka resztę Polski
(PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d2i4pkw

Niebo nad stolicą rozpogadza się. Po porannych ulewach nie ma już śladu, jednak mieszkańcy Warszawy i okolicznych miejscowości muszą przygotować się na możliwe utrudnienia w kursowaniu środków komunikacji miejskiej oraz na ewentualne korki. Obserwujcie z nami na żywo, jak wygląda wjazd do miasta od strony Alei Jerozolimksich.

Burze ominą dziś jedynie Trójmiasto, Szczecin, Gorzów Wielkopolski i Rzeszów. Mieszkańcy pozostałych części kraju powinni zabrać ze sobą parasole i ubrania przeciwdeszczowe. Aktualną wędrówkę burz przez Polskę możecie śledzić w czasie rzeczywistym na naszym profilu facebookowym. Mapę zamieszczamy poniżej.

IMGW wydał też III stopień zagrożenia ze względu na upały. Oprócz deszczu i gwałtownych burz, Polacy stawią dziś czoła bardzo wysokim temperaturom. Najwyższy stopień zagrożenia upałami wydano dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. II stopień zagrożenia obowiązuje natomiast w województwach: mazowieckim, łódzkim, śląskim, i opolskim. IMGW zwraca też uwagę na I stopień zagrożenia, którym objęto województwa: lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie.

Najwyższej temperatury należy spodziewać się dziś na południu Polski. Rekord padnie prawdopodobnie w Krakowie, gdzie przewiduje się aż 36 stopni Celsjusza w cieniu. Najzimniej zapowiada się pogoda nad Bałtykiem. Tam prognozowana temperatura wynosić będzie 25 stopni.

d2i4pkw

Burze występują też w waszym mieście? Róbcie zdjęcie, nagrywajcie filmy i wysyłajcie je nam na adres dziejesie@wp.pl z dopiskiem, gdzie zostały zrobione. Najlepsze ujęcia pokażemy na naszej stronie!

lub

d2i4pkw

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d2i4pkw

d2i4pkw
Więcej tematów