Trwa ładowanie...

Obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Mariusz Błaszczak: Westerplatte to reduta polskości

- Westerplatte to reduta polskości, wielka lekcja patriotyzmu i oddania do końca - mówił szef MON Mariusz Błaszczak w Gdańsku na uroczystościach związanych z 81. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Share
Obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Mariusz Błaszczak wystąpił na Westerplatte
Obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Mariusz Błaszczak wystąpił na WesterplatteŹródło: East News
dx9c7ji

Na Westerplatte rozpoczęły się we wtorek obchody upamiętniające wybuch II wojny światowej. To już 81. rocznica tego historycznego wydarzenia. Na uroczystościach w Gdańsku wystąpili prezydent Andrzej Duda i szef MON Mariusz Błaszczak.

- Westerplatte to miejsce wyjątkowe, najlepsze, by przywołać przesłanie Jana Pawła II, który mówił tu, ze każdy z nas znajduje jakieś swoje Westerplatte, jakiś obowiązek, od którego nie można zdezerterować - rozpoczął swoje wystąpienie w Gdańsku Mariusz Błaszczak.

dx9c7ji

Minister obrony narodowej podkreślił, że "spotykamy się w miejscu, które ma szczególne znaczenie." - Stulecie urodzin Jana Pawła II, a także 40. rocznica powstania Solidarności - wymieniał szef resortu.

- Dziś podkreślamy, że dzielność żołnierzy Wojska Polskiego ma charakter wręcz legendarny, oddajemy im hołd. Pokazujemy, że ich postawa jest wzorem do naśladowania przez dzisiejszych żołnierzy Wojska Polskiego - mówił Błaszczak, oddając hołd polskim żołnierzom.

Obchody 1 września. Mariusz Błaszczak: Westerplatte to reduta polskości

Zaznaczył także, że w ostatnich latach Westerplatte "było miejscem zaniedbanym". - Dziś przywracamy wagę tego miejsca - dodał.

- Westerplatte to reduta polskości, wielka lekcja patriotyzmu i oddania do końca - przekonywał.

dx9c7ji

W uroczystościach w Gdańsku biorą udział też m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz minister kultury Piotr Gliński. Przed wystąpieniami o godzinie 4:00 złożono kwiaty na Cmentarzu Żołnierzy Wojska Polskiego.

Zobacz także: Białoruś. Katarzyna Lubnauer ostro o Andrzeju Dudzie. "W trakcie protestów jeździł na skuterze wodnym"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dx9c7ji

Podziel się opinią

Share
dx9c7ji
dx9c7ji
Więcej tematów