Trwa ładowanie...

Obchody 30-lecia pierwszych wolnych wyborów do Senatu. Duda: patrzę z uśmiechem, jak nas pouczają

Rekonstrukcja rządu, a także obchody 4 czerwca w Gdańsku i 30-lecia pierwszych wolnych wyborów do Senatu w Warszawie. To wszystko jednego dnia. Prezydent Andrzej Duda podczas ostatniego z wydarzeń zadrwił z działających w polityce byłych członków PZPR.

Obchody 30-lecia pierwszych wolnych wyborów do Senatu. Duda: patrzę z uśmiechem, jak nas pouczająŹródło: PAP
d4mv3f3

Najwyżsi urzędnicy państwowi spotkali się w Sejmie, by uczcić 30-lecie pierwszych wolnych wyborów do Senatu. Najpierw głos zabrał marszałek Stanisław Karczewski.

Poprosił o uczczenie minutą ciszy zmarłych senatorów III RP. Później odczytał uchwałę, którą Sejm i Senat podjęły dla uczczenia rocznicy. Cytował też słowa Jana Pawła II o "duchu, który wstąpił i odmienił oblicze ziemi", podobnie jak przemawiający po nim politycy.

Po Karczewskim głos zabrali prezydenta Andrzej Duda, marszałek Marek Kuchciński i premier Mateusz Morawiecki.

d4mv3f3

"Może można wprowadzić zmiany do Senatu"

Duda podkreślił, że "słowa papieża sprzed 40 lat dały początek wielkiej przemianie". - Dziś spotykamy się po 30 latach w Senacie, który zawsze był emanacją wolnej RP. To zawsze była izba, gdzie była refleksja na temat tego, co ustalono w Sejmie - powiedział.

Dodał, że kolejną "wspaniałą rolą Senatu jest wspieranie Polaków za granicą". Santorom, którzy zasiadają w "izbie refleksji, spokojniejszej dyskusji", życzył powodzenia.

Nawiązał też do działających w polityce byłych członków PZPR. - Patrzę dzisiaj trochę z uśmiechem na to, jak postkomuniści, byli uczestnicy komunistycznego reżimu, pouczają nas, co to znaczy demokracja. To taki trochę chichot historii, można się zaśmiać - mówił.

d4mv3f3

Na koniec prezydent wspomniał też o tym, że można coś w Senacie zmienić. - Może można wprowadzić byłych prezydentów, przedstawicieli samorządów. Propozycji jest dużo i każda dyskusja na temat poprawy jest ważna - ocenił.

Przypomnijmy, że w mediach pojawiły się doniesienia, że opozycja chce wygrać wybory z PiS, wprowadzając do Senatu popularnych samorządowców. I z drugiej strony - PiS chce wykorzystać samorządowców do rozbicia opozycji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mv3f3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mv3f3
Więcej tematów