Trwa ładowanie...

Obama wyznaje: marzyłem, by powiedzieć to córkom

Prezydent Barack Obama odnosi sukcesy w walce z nałogiem tytoniowym. Pierwsza Dama USA Michelle Obama pochwaliła się dziennikarzom, że jej mąż nie zapalił papierosa od prawie roku. Pierwsza Dama USA powiedziała, że jej maż zawsze marzył o tym, aby spojrzeć w oczy swoim córkom i powiedzieć "nie palę".

Share
Obama wyznaje: marzyłem, by powiedzieć to córkom
Źródło: AFP
df1bd23

Barack Obama zaczął palić jako nastolatek. Gdy zdecydował się startować w wyborach prezydenckich obiecał swojej rodzinie, że spróbuje zerwać z nałogiem. - Amerykanie! Obserwujcie go i dajcie mi znać jak zobaczycie go z papierosem - mówiła Michelle Obama w 2007 roku.

Jednak po objęciu funkcji prezydenta Obama wciąż sięgał po papierosy. Dziennikarze zastanawiali się czy pali w Gabinecie Owalnym, na balkonie Białego Domu czy na polu golfowym. W 2009 roku prezydent USA mówił, że wciąż walczy z nałogiem. - Nie robię tego na oczach rodziny. Mogę powiedzieć, że zwalczyłem nałóg w 95% - ujawnił.

Michelle Obama poinformowała, że ostatniego papierosa amerykański prezydent zapalił prawie rok temu. Pierwsza Dama USA powiedziała, że jej maż zawsze marzył o tym, aby spojrzeć w oczy swoim córkom i powiedzieć "nie palę".

df1bd23

Podziel się opinią

Share
df1bd23
df1bd23
Więcej tematów