Trwa ładowanie...
d1iwtw4
d1iwtw4

Obama ogranicza program związany z odebraniem Nobla

Prezydent USA Barack Obama ogranicza program, związany z jego wizytą w Oslo, gdzie 10 grudnia odbierze Pokojową Nagrodę Nobla - poinformował Komitet Noblowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1iwtw4

- Biały Dom odwołał konferencję prasową Obamy w ratuszu w Oslo przed wręczeniem Nobla. Także spotkanie prezydenta z mediami po jego rozmowie z premierem Norwegii Jensem Stoltenbergiem "wisi na włosku" - powiedział szef Instytutu Noblowskiego w Oslo Geir Lundestad.

Waszyngton podaje jako powód, że Obama chce się także w Oslo koncentrować w miarę możliwości na swych obowiązkach prezydenckich. - Strona amerykańska wyjaśniła nam, że prezydent chce sterować Stanami Zjednoczonymi, a USA mają interesy ogólnoświatowe - mówił Lundestad.

Być może Obama przybędzie do Skandynawii jeszcze raz, wkrótce po odebraniu nagrody, na zakończenie szczytu klimatycznego w Kopenhadze.

d1iwtw4

Dotychczasowe plany przewidywały, że 9 grudnia Obama wystąpi na szczycie klimatycznym w Kopenhadze i wieczorem tego dnia poleci do Oslo, by 11 grudnia odlecieć stamtąd do USA.

Ponad 100 szefów państw i rządów zgłosiło udział w uważanych za decydujące dwóch ostatnich dniach kopenhaskiej konferencji klimatycznej, kończącej się 18 grudnia.

W piątek prezydencki doradca ds. bezpieczeństwa James Jones powiedział, że również Obama rozważa udanie się w tym terminie do stolicy Danii.

d1iwtw4

Podziel się opinią

Share
d1iwtw4
d1iwtw4
Więcej tematów