Trwa ładowanie...
d11nhaz

Obama deklaruje współpracę z Turcją w zwalczaniu terroryzmu

• - Prezydent Barack Obama oświadczył w środę, że USA zaoferowały swej sojuszniczce Turcji wszelką pomoc i współpracę w zwalczaniu terroryzmu • W samobójczym zamachu w międzynarodowym porcie lotniczym w Stambule zabito 41 osób
Share
Obama deklaruje współpracę z Turcją w zwalczaniu terroryzmu
Źródło: PAP/EPA, Fot: MICHAEL REYNOLDS
d11nhaz

- Wciąż zapoznajemy się z całości faktów, ale wiemy, że chodzi tutaj o część naszej szerszej walki przeciwko siatkom terrorystycznym - powiedział Obama na konferencji prasowej w stolicy Kanady Ottawie, występując w towarzystwie prezydenta Meksyku Enrique Nieto i premiera Kanady Justina Trudeau.

Zapewnił jednocześnie, że zrzeszone w Północnoamerykańskim Porozumieniu o Wolnym Handlu (NAFTA) USA, Kanada i Meksyk będą pracować na rzecz zapewnienia stabilności światowego systemu finansowego po tym, gdy w referendum w ubiegłym tygodniu Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej.

- Ze względu na zagłosowanie Zjednoczonego Królestwa za opuszczeniem Unii Europejskiej nasze zespoły ekonomiczne zamierzają kontynuować współpracę tak, że będziemy się nadal skupiać na utrzymaniu wzrostu naszych gospodarek i zapewnianiu stabilności globalnego systemu finansowego. Jestem przekonany, że możemy tego dokonać - powiedział Obama.

d11nhaz

Uczestnicy północnoamerykańskiego szczytu zadeklarowali wolę dalszego zacieśniania współpracy gospodarczej, przeciwstawiając się w ten sposób głosom na rzecz protekcjonizmu, jakie pojawiają się w debacie politycznej w USA i w Europie. Ubiegający się o nominację Partii Republikańskiej na jej kandydata na prezydenta Donald Trump deklaruje, że w razie wygrania listopadowych wyborów doprowadzi do renegocjacji lub nawet zerwania NAFTA, które uważa za czynnik zwiększania bezrobocia i zmniejszania płac w USA.

Zobacz także: Samobójcze ataki na międzynarodowym lotnisku Ataturka w Stambule

d11nhaz

Podziel się opinią

Share
d11nhaz
d11nhaz
Więcej tematów