Trwa ładowanie...

O. Tadeusz Rydzyk chwali Daniela Obajtka: jest pan naprawdę genialny

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek otrzymał gratulacje od ojca Tadeusza Rydzyka "za to, co robi dla Polski". - W górę serca, piorun nie uderza w to, co małe - powiedział dyrektor Radia Maryja.

Share
Ojciec Tadeusz Rydzyk
Ojciec Tadeusz RydzykŹródło: East News, Fot: Jozef Ostrowka/REPORTER
df2l1pz

W piątek Daniel Obajtek gościł na antenie Radia Maryja. Prezesa Orlenu zapytano m.in. o decyzję warszawskiego sądu, który wstrzymał wykonanie decyzji Prezesa UOKiK ws. przejęcia przez PKN Orlen kontroli nad Polska Press.

- Jak można coś wstrzymać, co z mocy prawa już dawno zostało wykonane. Myśmy Polska Press przejęli zgodnie z ładem korporacyjnym, przejęliśmy zgodnie z ostateczną decyzją prezesa UOKiK i wpinamy ją w całe zarządzanie segmentowe. Trudno wstrzymać to, co już zostało zrealizowane, my mamy już nabyte te udziały. Musimy wykonywać prawo udziału, bo gdybyśmy nie wykonywali, działalibyśmy na szkodę całego Orlenu - tłumaczył Obajtek.

df2l1pz

Dodał, że w Polsce prowadzona jest obecnie dezinformacja. - Zamiast się cieszyć, że polska firma wykupuje od niemieckiego właściciela, to cały czas prowadzi się dezinformację, próbuje podważać się prawidłowy proces. To jest tak naprawdę działanie na szkodę państwa polskiego - podkreślił prezes Orlenu.

Zobacz też: Wyrok TK ws. RPO Adama Bodnara. Ostry komentarz Patryka Jakiego

Na antenie toruńskiej rozgłośni usłyszeć można było również o. Tadeusza Rydzyka, który złożył Obajtkowi osobiste gratulacje. - Chciałem panu powiedzieć tylko: w górę serca, piorun nie uderza w to, co małe. Piorunochrony to nasza motywacja. Ja zawsze mówię, jak takie rzeczy są: Panie Jezu zajmij się nim. Gratulujemy panu za to, co pan robi dla Polski. Jest pan naprawdę genialny - stwierdził duchowny.

df2l1pz

Przejęcie Polska Press. Daniel Obajtek: Orlen nie ustąpi

Na temat wstrzymania przez sąd przejęcia Polska Press Grupy przez PKN Orlen Daniel Obajtek wypowiedział się niedawno szerzej za pomocą mediów społecznościowych. Prezes naftowego koncernu oświadczył, że koncern nie ustąpi w "dochodzeniu swoich praw".

"Nie ma żadnych podstaw prawnych do ograniczania PKN Orlen w wykonywaniu praw z nabytych udziałów. Transakcja zakupu Polska Press została przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, po uzyskaniu ostatecznej decyzji Prezesa UOKiK" - napisał Obajtek na Twitterze.

Zaznaczył, że wciąż nie jest mu znana treść postanowienia sądu i zapowiedział, że PKN Orlen nie ustąpi w tej sprawie. "Nadal nie dysponujemy treścią postanowienia sądu, zatem opieramy się wyłącznie na medialnych doniesieniach o rzekomej rozmowie telefonicznej rzecznika A. Bodnara z sądem. PKN Orlen wykorzysta wszystkie dostępne środki w celu ochrony swoich praw" - czytamy we wpisie prezesa Orlenu.

Źródło: Radio Maryja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
df2l1pz

Podziel się opinią

Share
df2l1pz
df2l1pz
Więcej tematów