Trwa ładowanie...
d40px5n
episkopat
23-09-2001 22:16

O.Schulz: zwycięstwo lewicy stawia przed nią trudne zadania

Według rzecznika Episkopatu ojca Adama Schulza, zwycięstwo lewicy stawia przed nią bardzo trudne zadania, przede wszystkim wywiązania się z obietnic przedwyborczych, a zwłaszcza polepszenia życia najuboższym.

d40px5n
d40px5n

Opinię taką wyraził rzecznik Episkopatu Polski, komentując sondażowe wyniki niedzielnych wyborów do parlamentu.

Zdaniem rzecznika Episkopatu, należy żywić nadzieję, że partie, które będą tworzyć rząd, znajdą właściwą drogę do pozyskania opozycji, jak i tej części społeczeństwa, która dziś nie brała udziału w głosowaniu.

Należy podkreślić, że frekwencja w wyborach była bardzo niska. I jest to wezwanie dla elit politycznych, jak i partii, że należy ze społeczeństwem pracować i spotykać się nie tylko przy okazji kampanii wyborczej, ale przez cały czas trwania kadencji i liczyć się z tym, co faktycznie społeczeństwo myśli - dodał rzecznik Episkopatu.

Wezwania, jakie stoją przed Polską są bardzo trudne, przede wszystkim kontynuacja reform życia gospodarczego i zmniejszenia bezrobocia oraz dalsze przygotowania do integracji z Unią Europejską. Należy mieć nadzieję, że wybrani dziś politycy podołają tym wyzwaniom - powiedział o. Schulz.

W ocenie o. Schulza, ważne jest, aby zmiany, które będą przeprowadzane przez najbliższe cztery lata bazowały na tym świecie wartości, który ukształtował się po 1989 r. (sm)

d40px5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40px5n
Więcej tematów