Trwa ładowanie...
d1vqma7

O. Rydzyk spotkał się z amerykańskimi kongresmenami. "Gratuluję wam prezydenta"

O. Tadeusz Rydzyk podczas spotkania z 6 amerykańskimi politykami podkreślał rolę Polaków w ratowaniu Żydów z zagłady. Pogratulował im również, "niezależnie od poglądów", prezydenta, który wprowadza "normalność", czyli "naturalne prawo do życia".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O. Tadeusz Rydzyk opowiedział kongresmenom o Radiu Maryja
O. Tadeusz Rydzyk opowiedział kongresmenom o Radiu Maryja (radiomaryja.pl)
d1vqma7

6 kongresmenów odwiedziło warszawskie Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, aby usłyszeć ich świadectwa o ratowaniu żydowskich dzieci i dorosłych. W poniedziałek spotkał się z nimi również o. Tadeusz Rydzyk.

Redemptorysta podkreśił, że siostry są "wielkimi świadkami ratowania Żydów". - Opowiadały siostry o przeróżnych przypadkach ratowania dzieci żydowskich, dorosłych. Ponad 500 dzieci i ponad 200 dorosłych uratowały Siostry Rodziny Marii w czasie II wojny światowej. Do dzisiaj przyjeżdżają ci uratowani i ich rodziny - powiedział.

O. Rydzyk pogratulował również kongresmenom - zaznaczając, że robi to "niezależnie od poglądów" - prezydenta, który "wprowadza z powrotem normalność, tzn. naturalne prawo, prawo do życia".

d1vqma7

Zobacz także: Wzruszony powstaniec Majewski dziękuje za obecność na skwerze. „Tyle osób pamięta”

Podkreślił również rolę swojego radia. – Mówiliśmy o Radiu Maryja, jak powstało, jak ono się rozwija, że to dzięki katolickiemu narodowi istnieje; że żadna inna siła nie spowodowała tego, żeby powstało i istniało; że utrzymują to ludzie – wielka Rodzina Radia Maryja w Polsce i w świecie, również w Stanach Zjednoczonych - dodał.

Kongresmeni odwiedzą Auschwitz

Spotkanie zostało zaaranżowane przez prezesa fundacji From The Depths Jonny'ego Danielsa. – Chciał, żebyśmy się spotkali, podobno chcieli też kongresmeni z Kongresu amerykańskiego, czterech panów i jedna pani, z żonami i z mężem, i jeden senator. Wszyscy – chrześcijanie - zaznaczył redemptorysta.

d1vqma7

- Jestem szczęśliwy, gdy wiem, że o. dyrektor tu jest i robi to, co robi - powiedział kongresmen Steven King.

Kongresmeni w planie wizyty w Polsce mają m.in. wizytę w Auschwitz.

Źródło: radiomaryja.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vqma7

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d1vqma7

d1vqma7
Więcej tematów