Trwa ładowanie...
d4jvwrw

O. Rydzyk maczał palce przy decyzji PiS. Miał ugiąć się nawet Kaczyński

Jarosław Kaczyński był wielkim zwolennikiem i jednym z inicjatorów zakazu hodowli zwierząt na futra. Jak donosi "Super Express", na zmianę jego podejścia do tej kwestii miał wpłynąć o. Tadeusz Rydzyk oraz związani z nim politycy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS miał ugiąć się pod presją "Ojca Dyrektora"
Prezes PiS miał ugiąć się pod presją "Ojca Dyrektora" (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d4jvwrw

- Jeśli chodzi o zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce, to jest to przede wszystkim kwestia stosunku do zwierząt. Kwestia serca dla zwierząt, litości dla zwierząt. Każdy porządny człowiek powinien coś takiego w sobie mieć - mówił Kaczyński w spocie fundacji VIVA.

O zmianie kursu ws. zwierząt futerkowych i uboju rytualnego w środę poinformował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Jak donosi tabloid, od wzniosłych idei ważniejsza okazała się polityczna rozgrywka.

- Rezygnacja z zakazu hodowli zwierząt futerkowych jest motywowana politycznie. Nie możemy sobie pozwolić na tyle otwartych frontów, a sprawa budzi emocje - powiedział w rozmowie z "Do Rzeczy" europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

d4jvwrw

Zobacz także: Paweł Lisicki: „Lech Kaczyński nie ma udanych pomników"

Od początku przeciwnikiem nowych regulacji był o. Tadeusz Rydzyk, a także związani z nim politycy, m.in. były minister środowiska Jan Szyszko. Według "Super Expressu" to właśnie oni przekonali kierownictwo PiS do rezygnacji z ustawy. Nowemu prawu sprzeciwiali się również przedsiębiorcy, którzy twierdzili, że doprowadzi ono do likwidacji tysięcy miejsc pracy.

Źródło: se.pl/"Do Rzeczy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jvwrw

Podziel się opinią

Share

d4jvwrw

d4jvwrw
Więcej tematów