Trwa ładowanie...
d3o85gt

O'Reilly: Rosja chce rozmawiać - to daje nadzieję

Rosja nie zgadza się na tarczę, ale nadal
chce o niej rozmawiać. To daje nadzieję - mówi "Gazecie Wyborczej"
gen. Patrick O'Reilly, przyszły szef US Missile Defence Agency,
która odpowiada za budowę systemu tarczy antyrakietowej.

d3o85gt
d3o85gt

"GW":Kiedy pierwsze antyrakiety trafią do Polski?

P. O'Reilly: Musimy czekać na ratyfikację odpowiednich umów przez polski Sejm. Potem potrzebujemy trzech lat na budowę instalacji oraz roku na uruchomienie całego systemu.

Czy Kreml nadal domaga się obecności stałych rosyjskich inspektorów?

- To sprawa między Polską i Rosją. Od początku mówiliśmy Rosjanom, że to Polacy muszą się zgodzić na ich propozycje środków zaufania. My wciąż próbujemy rozwiać wątpliwości Rosjan - m.in. zaprosiliśmy ich do Ameryki, aby zapoznali się z koncepcją całego systemu antyrakietowego. Niektórzy w Moskwie mówią, że tarcza jest groźna, bo w przyszłości niepostrzeżenie moglibyśmy tam umieścić więcej rakiet i rozbudować bazę w Polsce. Nie mamy takiego zamiaru, ale też przecież wszyscy wiemy, że Rosjanie ze swymi satelitami mają możliwość obserwowania naszych ruchów. Nikt niczego nie mógłby tam niepostrzeżenie rozbudować.

d3o85gt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o85gt
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj