Trwa ładowanie...

O krok od zamachu na papieża - ujęto już sześć osób

Brytyjska policja aresztowała szóstego mężczyznę podejrzewanego o przygotowywanie ataku terrorystycznego w związku z wizytą papieża Benedykta XVI w Londynie.

Share
O krok od zamachu na papieża - ujęto już sześć osóbŹródło: AFP, fot: LEON NEAL
d45jj9d

Wcześniej, tuż przed świtem, funkcjonariusze aresztowali pięciu podejrzanych - zamiataczy ulic, którzy pracowali w okolicy centrum Londynu w pobliżu parlamentu, gdzie w piątek przemawiał papież.

Szósty podejrzany został zatrzymany około ośmiu godzin później, jednak nie jest jasne, czy pracował w tej samej firmie sprzątającej.

d45jj9d

Policja, która przeszukała w Londynie osiem domów i dwa przedsiębiorstwa, po aresztowaniach przeprowadziła przegląd procedur bezpieczeństwa, jednak doszła do wniosku, że są one "odpowiednie".

BBC podało, że zatrzymani mężczyźni stwarzali "możliwe zagrożenie dla papieża", jednak policja nie chciała tego potwierdzić.

Według przedstawicieli Watykanu podróż Benedykta XVI będzie przebiegała zgodnie z planem, a papież jest spokojny.

W piątek Benedykt XVI złożył wizytę w brytyjskim parlamencie, gdzie wygłosił przemówienie do brytyjskich przywódców, społeczników i duchownych. Spotkał się też z duchowym zwierzchnikiem anglikanów, arcybiskupem Canterbury Rowanem Williamsem.

d45jj9d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45jj9d
d45jj9d
Więcej tematów