Trwa ładowanie...
d3svoss
d3svoss

NZS wybrało nowe władze

Student piątego roku politologii z Poznania Mariusz Wiśniewski został nowym przewodniczącym Niezależnego Zrzeszenia Studentów. W Dąbkach w woj. zachodniopomorskim zakończył się w niedzielę XIV Krajowy Zjazd Delegatów NZS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3svoss

Najważniejszym zadaniem dla NZS jest teraz, by w dalszym ciągu było postrzegane jako reprezentant środowiska studenckiego - powiedział nowy przewodniczący Zrzeszenia Mariusz Wiśniewski.

Jego zdaniem, oprócz rozwiązywania bieżących problemów społeczności studenckiej NZS musi mieć w swojej ofercie pomysł, jak przygotować kończących studia wyższe do poszukiwania pracy w warunkach rosnącego bezrobocia.

W przyjętej uchwale Zjazd Delegatów NZS wezwał do utrzymania ulg na przejazdy PKP i PKS. W sprawie ulg, których zmniejszenie planuje rząd, Zrzeszenie wystosowało apel do parlamentarzystów.Delegaci zaprotestowali też w uchwale przeciwko delegalizacji przez władze Białorusi Związku Białoruskich Studentów.

d3svoss

Niezależne Zrzeszenie Studentów liczy około 15 tysięcy członków. Jest drugą pod względem liczebności - po Akademickim Związku Studentów - organizacją studencką w Polsce.

Mariusz Wiśniewski ma 23 lata, studiuje politologię na V roku Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do tej pory był wiceprzewodniczącym Zarządu Krajowego NZS. W ostatnich wyborach kandydował do Sejmu z listy Akcji Wyborczej Solidarność. (aka)

d3svoss

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d3svoss

d3svoss
Więcej tematów