Trwa ładowanie...

NSZZ "Solidarność" reaguje na wpis Aleksandry Dulkiewicz. Upomina prezydent Gdańska

- Od zapraszania na urodziny NSZZ "Solidarność" jest... NSZZ "Solidarność" - podkreślił rzecznik przewodniczącego Związku Marek Lewandowski. W ten sposób zasugerował, że prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przekracza swoje kompetencje.
Share
Aleksandra Dulkiewicz została upomniana przez NSZZ "Solidarność"
Aleksandra Dulkiewicz została upomniana przez NSZZ "Solidarność"Źródło: Forum
d3nxi4a

Prezydent Gdańska została upomniana przez NSZZ "Solidarność", a konkretnie przez przewodniczącego Komisji Krajowej Marka Lewandowskiego. Wszystko przez wpis Aleksandry Dulkiewicz.

W środę pochwaliła się na Twitterze spotkaniem z papieżem Franciszkiem. Poinformowała, że zaprosiła go na rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. Wpis opatrzyła hasztagiem "solidarność".

Jak podaje portal telewizjarepublika.pl, Lewandowski w specjalnym oświadczeniu podkreślił, że wizyta prezydent Gdańska nie ma nic wspólnego z audiencją "Solidarności" u papieża. Oba spotkania miały miejsce w Rzymie w podobnym czasie.

d3nxi4a

"W związku z rozpowszechnianiem przez prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz informacji o spotkaniu z papieżem Franciszkiem i zaproszeniem Jego Świętobliwości na rocznicę podpisania porozumień sierpniowych informujemy, że nie ma to żadnego związku z odbywającą się tego dnia audiencją prywatną papieża z prezydium NSZZ "Solidarność" oraz z przedstawicielami Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem "Solidarności" - brzmi treść komunikatu Związku.

Beata Kempa o Barbarze Skrzypek: sympatyczna dygresja

Na tym nie koniec. Lewandowski pokusił się o przytyk w stronę Dulkiewicz. "Przy tej okazji zwracamy uwagę, że od zapraszania na urodziny NSZZ "Solidarność" jest... NSZZ "Solidarność" - zaznaczył.

Zobacz też:

Dulkiewicz uderza w "Solidarność" i wojewodę z PiS. Mocne słowa

Dulkiewicz nie odpuszcza ws. stołu na pl. Solidarności. "Stanie"

Źródło: telewizjarepublika.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nxi4a

Podziel się opinią

Share
d3nxi4a
d3nxi4a
Więcej tematów