Trwa ładowanie...
d4l6kn8

Nowy sondaż. Polacy równo podzieleni

W jakim kierunku zmierzają sprawy w Polsce? Osób zadowolonych jest dokładnie tyle samo co przygnębionych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od stycznia Polska ma nowy rząd. Obywatele ocenili, jak im się teraz żyje w kraju
Od stycznia Polska ma nowy rząd. Obywatele ocenili, jak im się teraz żyje w kraju (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d4l6kn8

Według 39 proc. badanych pozytywnie ocenia bieg spraw w Polsce. Osoby, które są przeciwnego zdania, stanowią kolejne 39 proc. respondentów - wynika ze styczniowego sondażu Kantar Public.

Od głosu wstrzymało się z kolei 22 proc. ankietowanych. W porównaniu z grudniowym badaniem o 2 punkty proc. zwiększył się odsetek ocen pozytywnych, a o 3 pkt proc. zmniejszyła się liczba opinii negatywnych.

Gospodarka okiem obywatela

Polacy pytani o kondycję gospodarki są bardziej zdecydowani. Aż 60 proc. badanych jest zdania, że ten sektor się rozwija, z czego 47 proc. wskazało odpowiedź "rozwój powolny", a 13 proc. - "dynamiczny".

d4l6kn8

Co czwarty Polak nie dostrzega pozytywnych zmian w gospodarce. 20 proc. respondentów mówiła o "lekkim kryzysie", a 5 proc. - o "głębokim". 15 proc. osób nie umiało zająć stanowiska w sprawie.

Zobacz też: Powołanie nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego

40 proc. ankietowanych (+ 5 pkt proc.) twierdzi, że w ciągu najbliższych trzech lat warunki materialne Polaków się poprawią. Według 32 proc. pytanych (- 5 pkt proc.) w tej kwestii niewiele się zmieni. "Możemy spodziewać się pogorszenia" - tę odpowiedź wybrało 17 proc. badanych. Kolejne 11 proc. nie miało zdania na ten temat.

d4l6kn8

71 proc. respondentów (+ 5 pkt proc.) twierdzi, że bez większych kłopotów można znaleźć pracę w Polsce, z czego 13 proc. mówiło o dobrej pracy, a 58 proc. o takiej, którą niekoniecznie by chciało.

W Polsce trudno znaleźć pracę - tego zdania jest natomiast 18 proc. Polaków. Dla 3 proc. jest to niemożliwe.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 12-17 stycznia, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo, na reprezentatywnej próbie 1051 mieszkańców Polski, w wieku od 15 lat.

Źródło: Radio Zet

d4l6kn8

Podziel się opinią

Share

d4l6kn8

d4l6kn8
Więcej tematów